Recital Edyty Geppert

26.09.2016 21:50     306
Recital Edyty Geppert. fot. Mariusz Marcysik
fot. Mariusz Marcysiak Zainteresowanie występem artystki było tak duże, że sala multimedialna była wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marysiak Od lewej: Piotr Matuszczak, Edyta Geppert i Piotr Loretz. fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie, artystka podpisywała płyty. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

W niedzielę, 25 września, w sali multimedialnej urzędu gminy, odbył się recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka – fortepian i Jerzego Szareckiego – dźwięk.


Edyta Geppert jest artystką, która bardzo dokładnie dobiera swój repertuar i przy tym w niezwykły sposób potrafi połączyć w swoich utworach refleksję, lirykę, dramatyzm, ale i również humor. Piosenki Edyty Geppert to niezwykłe utwory, do których muzykę i teksty pisali najwięksi polscy autorzy, wśród których są Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski, Andrzej Rybiński, a także Magda Czapińska, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Andrzej Poniedzielski i Jacek Cygan.

 

Swój występ Edyta Geppert rozpoczęła piosenką „Lepiej, czyli horyzont” z płyty „Pytania do księżyca”

 

Podczas niedzielnego recitalu, artystka zaprezentowała piosenki z trzech płyt – „Wierzę piosence”, „Pytania do księżyca” oraz „Nic nie muszę”, a wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in. takie piosenki jak: „Moje królestwo”, „Pocieszanka”, „Idź swoją drogą”, „To się nie sprzeda Pani Geppert”, „Piosenka o Bośni”, „Pijmy”, „Zamiast”, „ Z duszą na ramieniu”, „Nie, nie żałuję”, „Hej, człowieku chodź”, „Gdzie ja byłam, gdzie”, „Chwalcie potęgę pieniądza” i „ Ciałko”.

 

Recital Edyty Geppert to dokładnie wyreżyserowany wytęp, którego scenarzystą i reżyserem był Piotr Loretz, prywatnie mąż artystki.

 

Nie zabrakło także utworów wesołych jak: „A ja nic tylko ty" i „Wstańże i zawrzyj chatę”, a także zabawnych dialogów z Piotrem Loretzem, co wprowadziło publiczność w świetny humor.  

 

Zgromadzona publiczność z wielkim entuzjazmem wysłuchała recitalu, a po koncercie Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice podziękował artystce za niezwykły występ.

 

W podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie odbył się jeszcze występ na bis w trakcie, którego Edyta Geppert wykonała kilka utworów, a wśród nich „Och życie, kocham cię nad życie”, czym zdobyła sobie serca publiczności.

 

Fani twórczości Edyty Geppert mieli również okazję do zdobycia autografu artystki, gdzie przy stoliku w holu urzędu podpisywała swoje płyty.

 

Niedzielny recital Edyty Geppert to kolejne wydarzenie w trakcie, którego mieszkańcy naszej gminy mieli okazję na spotkanie z niezwykłym talentem, a zainteresowanie recitalem było tak duże, że wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka.

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej