Recital Krzysztofa Daukszewicza

25.01.2016 13:35     497
Recital Krzysztofa Daukszewicza
Artysta przyjechał na zaproszenie Pawła Dłużewskiego Krzysztof Daukszewicz rozbawiał publiczność anegdotami i piosenkami, własnego autorstwa Po koncercie Krzysztof Daukszewicz podpisywał swoją książkę oraz płyty Od lewej: satyryk,Paweł Dłużewski, przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk, satyryk Krzysztof Daukszewicz i wójt gminy, Krzysztof Grabka
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

24 stycznia, na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice wystąpił Krzysztof Daukszewicz: felietonista, satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz – jednym słowem człowiek orkiestra.


Recital był jednym z cyklu  pt. „Spotkania z muzyką (i nie tylko…)”.  Zainteresowanie mieszkańców  gminy występem Krzysztofa Daukszewicza było tak duże, że wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka, a sala była wypełniona po brzegi. 

 

W zaledwie kilka minut Daukszewicz rozbawił publiczność swoimi żartami. Wśród wielu humorystycznych opowieści i żartów znalazły się sytuacje z życie wzięte, a także komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć anegdot zwanych menelikami, czyli zabawnych historyjek o żulach, napotykanych w różnych częściach Polski. Pośród nich znalazły się także opowieści z Wrocławia – zarówno te przeżyte przez samego Daukszewicza, jak i podsunięte przez jego serdecznego kolegę, prof. Jana Miodka. Publiczność wysłuchała również popisowego monologu Daukszewicza, czyli listu do pana Hrabiego, w którym udając podstarzałego szlachcica opisywał, jak mu się żyje w dzisiejszej Polsce.

 

Widownia z zachwytem wysłuchała recitalu Krzysztofa Daukszewicza podczas którego było i śmiesznie i czasem melancholijnie. Koncert zakończyła bardzo liryczna i sentymentalna ballada „Jeszcze jedna noc, jeszcze jeden dzień”.

 

Wójt gminy, Krzysztof Grabka wraz z przewodniczącą rady gminy, Elżbietą Biczyk podziękowali artyście za wspaniały występ, a publiczność żegnała artystę brawami na stojąco. 

 

Krzysztof Daukszewicz swoje początki działalności estradowej rozpoczął w 1976 roku gdy współtworzył kabaret Gwuść. Współpracował między innymi z Januszem Gajosem w kabarecie „Hotel Nitz”, czy kabaretem Pod Egidą. Jest realizatorem autorskich recitali i programów telewizyjnych takich jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia” i „Rozmowy ze zgryzem”.

 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej