Recital Mariana Opani

07.11.2016 13:25     324
Recital Mariana Opani. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Na recital zaprosiła prezes Stowarzyszenia K40, Ewa Telega. fot. Mariusz Marcysiak W recitalu znalazły się ulubione piosenki aktora. fot. Mariusz Marcysiak Uśmiech na twarzach publiczności, to częsty widok tego wieczora. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W trakcie krótkiej przerwy można było się zapoznać z aktualnym biuletynem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk i wójt, Krzysztof Grabka składają podziękowania artyście za wspaniały występ.
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

„Piosenki nie tylko z teatru …”, to tytuł recitalu z którym w niedzielę, 6 listopada wystąpił na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, Marian Opania. Znakomity aktor teatralny i filmowy od lat związany z teatrem Ateneum.


Mariana Opani nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego aktorsko i wokalne umiejętności w niezwykłej interpretacji piosenek autorstwa m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Jacques Brela, Wojciecha Młynarskiego, Mariana Hemara czy Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy to prawdziwa uczta dla miłośników poezji śpiewanej.   

   

Recital „Piosenki nie tylko z teatru …” to precyzyjnie dobrany zbiór ulubionych utworów aktora, które jak sam mówi - zafascynowały go swoim przekazem i mocą w nich tkwiącą. Marian Opania to również tryskający humorem kabareciarz, a jego monologi pisane piórem takich autorów jak: Antoni Słonimski, Marcin Wolski, czy Jan Pietrzak bawiły publiczność do rozpuku. W trakcie występu nie zabrakło również monologów odnoszących się bezpośrednio do życia prywatnego artysty, co z pewnością potwierdza jego dystans do swojej osoby.

 

Niedzielny występ Mariana Opani został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych, a uroczystego otwarcia dokonała jego prezes, Ewa Telega.

 

Początkowo występ artysty był zaplanowany na mniej więcej półtorej godziny. Jednak zachwyt publiczności sprawił, że wielokrotne bisowanie trwało i trwało, a sam recital zakończył po blisko trzech godzinach. To było wyjątkowe spotkanie Mariana Opani z mieszkańcami naszej gminy, które z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

Na zakończenie wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk podziękowali artyście za wspaniały wieczór i moc wrażeń, jakie tego wieczora dostarczył zgromadzonej publiczności.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej