Recital Mariana Opani

07.11.2016 13:25     326
Recital Mariana Opani. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Na recital zaprosiła prezes Stowarzyszenia K40, Ewa Telega. fot. Mariusz Marcysiak W recitalu znalazły się ulubione piosenki aktora. fot. Mariusz Marcysiak Uśmiech na twarzach publiczności, to częsty widok tego wieczora. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W trakcie krótkiej przerwy można było się zapoznać z aktualnym biuletynem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk i wójt, Krzysztof Grabka składają podziękowania artyście za wspaniały występ.
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

„Piosenki nie tylko z teatru …”, to tytuł recitalu z którym w niedzielę, 6 listopada wystąpił na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, Marian Opania. Znakomity aktor teatralny i filmowy od lat związany z teatrem Ateneum.


Mariana Opani nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego aktorsko i wokalne umiejętności w niezwykłej interpretacji piosenek autorstwa m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Jacques Brela, Wojciecha Młynarskiego, Mariana Hemara czy Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy to prawdziwa uczta dla miłośników poezji śpiewanej.   

   

Recital „Piosenki nie tylko z teatru …” to precyzyjnie dobrany zbiór ulubionych utworów aktora, które jak sam mówi - zafascynowały go swoim przekazem i mocą w nich tkwiącą. Marian Opania to również tryskający humorem kabareciarz, a jego monologi pisane piórem takich autorów jak: Antoni Słonimski, Marcin Wolski, czy Jan Pietrzak bawiły publiczność do rozpuku. W trakcie występu nie zabrakło również monologów odnoszących się bezpośrednio do życia prywatnego artysty, co z pewnością potwierdza jego dystans do swojej osoby.

 

Niedzielny występ Mariana Opani został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych, a uroczystego otwarcia dokonała jego prezes, Ewa Telega.

 

Początkowo występ artysty był zaplanowany na mniej więcej półtorej godziny. Jednak zachwyt publiczności sprawił, że wielokrotne bisowanie trwało i trwało, a sam recital zakończył po blisko trzech godzinach. To było wyjątkowe spotkanie Mariana Opani z mieszkańcami naszej gminy, które z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

Na zakończenie wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk podziękowali artyście za wspaniały wieczór i moc wrażeń, jakie tego wieczora dostarczył zgromadzonej publiczności.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej