07.11.2016 13:25

Recital Mariana Opani

332
„Piosenki nie tylko z teatru …”, to tytuł recitalu z którym w niedzielę, 6 listopada wystąpił na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, Marian Opania. Znakomity aktor teatralny i filmowy od lat związany z teatrem Ateneum.

Mariana Opani nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego aktorsko i wokalne umiejętności w niezwykłej interpretacji piosenek autorstwa m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Jacques Brela, Wojciecha Młynarskiego, Mariana Hemara czy Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy to prawdziwa uczta dla miłośników poezji śpiewanej.   

   

Recital „Piosenki nie tylko z teatru …” to precyzyjnie dobrany zbiór ulubionych utworów aktora, które jak sam mówi - zafascynowały go swoim przekazem i mocą w nich tkwiącą. Marian Opania to również tryskający humorem kabareciarz, a jego monologi pisane piórem takich autorów jak: Antoni Słonimski, Marcin Wolski, czy Jan Pietrzak bawiły publiczność do rozpuku. W trakcie występu nie zabrakło również monologów odnoszących się bezpośrednio do życia prywatnego artysty, co z pewnością potwierdza jego dystans do swojej osoby.

 

Niedzielny występ Mariana Opani został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych, a uroczystego otwarcia dokonała jego prezes, Ewa Telega.

 

Początkowo występ artysty był zaplanowany na mniej więcej półtorej godziny. Jednak zachwyt publiczności sprawił, że wielokrotne bisowanie trwało i trwało, a sam recital zakończył po blisko trzech godzinach. To było wyjątkowe spotkanie Mariana Opani z mieszkańcami naszej gminy, które z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

Na zakończenie wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk podziękowali artyście za wspaniały wieczór i moc wrażeń, jakie tego wieczora dostarczył zgromadzonej publiczności.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Zobacz także