Recital Piotra Machalicy

07.12.2015 13:55     287
Recital Piotra Machalicy z zespołem
Piotr Machalica i Krzysztof Niedźwiecki Aktorowi towarzyszyli znakomici gitarzyści : Krzysztof Niedźwiecki (z lewej) i Michał Walczak (z prawej) Gościnnie na harmonijce ustnej grał Adam Machalica Piotr Machalica został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność Remedium (znane jako Wsiaść do pociągu) , Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, publiczność wykonywała z aktorem Podziękowania z przepiękny recital składa Elżbieta Biczyk, przewodniczaca rady gminy ...oraz wójt gminy, Krzysztof Grabka Sala wypełniona była do ostatniego miejsca Publiczność podziękowała artystom owacjami na stojąco
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

5 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się recital Piotra Machalicy pt.: Koncert na 25. lecie...bynajmniej. Artyście towarzyszyli wirtuozi gitary akustycznej Michał Walczak i Krzysztof Niedźwiecki, a także gościnnie występujący Adam Machalica, grający na harmonijce ustnej. Ujmujący i pełen emocji głos aktora rozbrzmiewał w pięknych i cały czas aktualnych przebojach o życiu i miłości. Kameralny i nastrojowy charakter koncertu podkreśliła wyjątkowa aranżacja utworów.


"Koncert na 25. lecie....bynajmniej" to  znakomicie dobrany repertuar piosenek doskonale znanych szerszej publiczności.  W sobotni wieczór  widownia usłyszała utwory różnego gatunku. Artyści zagrali bluesowy kawałek  Tadeusza Nalepy „Oni zaraz przyjdą tu” czy ballady Bułata Okudżawy  „Nadziei maleńka orkiestra” oraz Georga Brassensa „Laleczka” i „Żłób”.  

 

W wykonaniu Piotra Machalicy nie mogło zabraknąć także piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego (m.in. „Remedium”- znane bardziej jako „Wsiąść do pociągu”, „Kiedy mnie już nie będzie” i „Ludzkie gadanie”) i Wojciecha Młynarskiego („Ballada o dzikim zachodzie”) oraz wykonywanej przez Magdę Umer – "Atramentowej rumby". Artyści sięgnęli także po repertuar country Johnego Casha („Ring of Fire”, „Walk the line”) oraz folckowo-rockowy Leonarda Cohena (m.in. „Jestem twój” – I’m your man i „Słynny niebieski prochowiec” - The famous blue raincoat). Piotr Machalica wspominając Franka Sinatrę (w tym roku, 12 grudnia, przypada 100. rocznica urodzin tego znakomitego wokalisty), wykonał jego piosenkę „Idź swoją drogą” (May way). Wszystkie utwory zostały zaśpiewane po polsku, w doskonałym tłumaczeniu  m.in. Macieja Zembatego, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego.

.

Mieszkający niegdyś w gminie Michałowice artysta (Pęcice Małe, do których często w dalszym ciągu przyjeżdża i ma wielki sentyment), nie potrzebował wiele czasu by nawiązać dobry kontakt z publicznością, a to nie tylko przez wspaniałe wykonywanie utworów, ale także dzięki opowiadanym między nimi anegdotami ze swojego życia prywatnego i artystów, których piosenki prezentował. 

 

 Koncert trwał blisko 1,5 godziny, a publiczność podziękowała artystom brawami na stojąco. Nie mogło oczywiście zabraknąć piosenek na bis. 

 

Wyjątkowa i magiczna atmosfera recitalu  oraz jego przyjęcie przez publiczność nie pozostawiają wątpliwości, że piosenka aktorska jest klasą sama w sobie i ma ciągle wielu zwolenników. 

 

Koncert został zorganizowany przez Gminę Michałowice. 

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej