Recital Piotra Machalicy

07.12.2015 13:55     281
Recital Piotra Machalicy z zespołem
Piotr Machalica i Krzysztof Niedźwiecki Aktorowi towarzyszyli znakomici gitarzyści : Krzysztof Niedźwiecki (z lewej) i Michał Walczak (z prawej) Gościnnie na harmonijce ustnej grał Adam Machalica Piotr Machalica został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność Remedium (znane jako Wsiaść do pociągu) , Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, publiczność wykonywała z aktorem Podziękowania z przepiękny recital składa Elżbieta Biczyk, przewodniczaca rady gminy ...oraz wójt gminy, Krzysztof Grabka Sala wypełniona była do ostatniego miejsca Publiczność podziękowała artystom owacjami na stojąco
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

5 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się recital Piotra Machalicy pt.: Koncert na 25. lecie...bynajmniej. Artyście towarzyszyli wirtuozi gitary akustycznej Michał Walczak i Krzysztof Niedźwiecki, a także gościnnie występujący Adam Machalica, grający na harmonijce ustnej. Ujmujący i pełen emocji głos aktora rozbrzmiewał w pięknych i cały czas aktualnych przebojach o życiu i miłości. Kameralny i nastrojowy charakter koncertu podkreśliła wyjątkowa aranżacja utworów.


"Koncert na 25. lecie....bynajmniej" to  znakomicie dobrany repertuar piosenek doskonale znanych szerszej publiczności.  W sobotni wieczór  widownia usłyszała utwory różnego gatunku. Artyści zagrali bluesowy kawałek  Tadeusza Nalepy „Oni zaraz przyjdą tu” czy ballady Bułata Okudżawy  „Nadziei maleńka orkiestra” oraz Georga Brassensa „Laleczka” i „Żłób”.  

 

W wykonaniu Piotra Machalicy nie mogło zabraknąć także piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego (m.in. „Remedium”- znane bardziej jako „Wsiąść do pociągu”, „Kiedy mnie już nie będzie” i „Ludzkie gadanie”) i Wojciecha Młynarskiego („Ballada o dzikim zachodzie”) oraz wykonywanej przez Magdę Umer – "Atramentowej rumby". Artyści sięgnęli także po repertuar country Johnego Casha („Ring of Fire”, „Walk the line”) oraz folckowo-rockowy Leonarda Cohena (m.in. „Jestem twój” – I’m your man i „Słynny niebieski prochowiec” - The famous blue raincoat). Piotr Machalica wspominając Franka Sinatrę (w tym roku, 12 grudnia, przypada 100. rocznica urodzin tego znakomitego wokalisty), wykonał jego piosenkę „Idź swoją drogą” (May way). Wszystkie utwory zostały zaśpiewane po polsku, w doskonałym tłumaczeniu  m.in. Macieja Zembatego, Jana Wołka i Wojciecha Młynarskiego.

.

Mieszkający niegdyś w gminie Michałowice artysta (Pęcice Małe, do których często w dalszym ciągu przyjeżdża i ma wielki sentyment), nie potrzebował wiele czasu by nawiązać dobry kontakt z publicznością, a to nie tylko przez wspaniałe wykonywanie utworów, ale także dzięki opowiadanym między nimi anegdotami ze swojego życia prywatnego i artystów, których piosenki prezentował. 

 

 Koncert trwał blisko 1,5 godziny, a publiczność podziękowała artystom brawami na stojąco. Nie mogło oczywiście zabraknąć piosenek na bis. 

 

Wyjątkowa i magiczna atmosfera recitalu  oraz jego przyjęcie przez publiczność nie pozostawiają wątpliwości, że piosenka aktorska jest klasą sama w sobie i ma ciągle wielu zwolenników. 

 

Koncert został zorganizowany przez Gminę Michałowice. 

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej