04.12.2016 22:45

Recital Wiktora Zborowskiego

293
Kolejnym artystą, którego mieszkańcy naszej gminy mogli zobaczyć na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, był jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów.

W samo południe 4 grudnia przed michałowicką publicznością wystąpił Wiktor Zaborowski, który już po raz drugi na zaproszenie Stowarzyszenia K40 odwiedza naszą gminę. Poprzedni występ artysty mogliśmy zobaczyć blisko 3 lata temu w Komorowie.

 

Wiktora Zborowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać, choć warto podkreślić, że jest aktorem teatralnym, filmowym i radiowym, który na swoim koncie ma ponad sto ról. Ze względu na szczególną barwę głosu i bardzo dobrą dykcję często jest zapraszany do dubbingowania produkcji filmowych. Te swoiste zalety sprawiają również, że aktor bardzo chętnie prezentuje swoje zdolności wokalno-kabaretowe, które mogliśmy podziwiać podczas niedzielnego recitalu artysty.

 

W trakcie blisko półtoragodzinnego recitalu, aktor zaprezentował wiele piosenek do tekstów Mariana Hemara, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Janusza Stokłosy i Seweryna Krajewskiego. W przerwach miedzy nimi publiczność miała okazję wysłuchać licznych monologów, które dzięki charakterystycznej barwie głosu i aktorskim umiejętnościom artysty dostarczyły widowni niesamowitą dawkę humory.

 

Recital został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych, a w imieniu stowarzyszenia na recital zaprosiła Monika Chrzczonowicz.

 

Na zakończenie przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk wraz z wójtem gminy Michałowice, Krzysztofem Grabką podziękowała artyście za znakomity występ, który zapewnił zebranej w sali publiczności wiele niezapomnianych wrażeń.

 

Korzystając z okazji, iż zbliżają się Świąt Bożego Narodzenia wójt, Krzysztof Grabka w imieniu własnym oraz pracowników urzędu złożył mieszkańcom, ich rodzinom i sąsiadom najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Zobacz także