Recital Zbigniewa Zamachowskiego

30.10.2017 09:05     309
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak
Jak zawsze sala multimedialna Urzędu Gminy Michałowice była wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak Na występ zapraszają: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz przedstawicielka Stowarzyszenia K40, Lucyna kowalska. fot. Mariusz Marcysiak Zbigniew Zamachowski, artysta wszechstronny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Od lewej strony: Roman Hudaszek, Zbigniew Zamachowski, Maria Zamachowska. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.


Zbigniewa Zamachowskiego większość z nas zna z dużego ekranu i teatralnej sceny. Większość także wie, że jest wspaniałym śpiewającym aktorem. Jednak recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej dla wielu był pewnym zaskoczeniem, gdyż aktor zaprezentował się także jako muzyk grający m.in. na gitarze i instrumencie klawiszowym.

 

W programie recitalu znalazły się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego m.in. „W małym miasteczku”, a także „Credo życiowe”, które zapewne nie jedna z osób będących na widowni uznała za swoje.

 

Znakomite umiejętności interpretacyjne to znak szczególny artysty, więc wysłuchanie piosenek tak znanych twórców jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jaromir Nohavica, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski było prawdziwą ucztą dla zgromadzonej w sali multimedialnej publiczności. W recitalu nie zabrakło również utworu pochodzącego z przedstawienia Teatru Syrena „Zamach na MoCarta”.

 

Dużą niespodzianką jaką dla publiczności przygotował Zbigniew Zamachowski był występ artysty z córką Marią. Wspólnie zaśpiewali niezwykłą kołysankę Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „Dobranoc, już czas na sen”.

 

Sennie jednak na recitalu Zbigniewa Zamachowskiego nie było. Oprócz piosenek przy których akompaniował Roman Hudaszek, artysta zaprezentował również swój talent kabaretowy, opowiadając anegdoty zaczerpnięte z własnych doświadczeń życiowych i aktorskich.     

 

Publiczność z zachwytem słuchała recitalu i nagradzała artystę gromkimi brawami po każdym utworze. Za zakończenie nie obyło się także bez bisów. 

 

Podziękowania w imieniu publiczności złożyli Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy.  

 

Recital Zbigniewa Zamachowskiego, który odbył się 29 października,  został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Fundusze europejskie - spotkanie informacyjne. fot. Mariusz Marcysiak

Fundusze europejskie – spotkanie informacyjne 08.03.2017 21:20

Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.

czytaj więcej