28.03.2019 10:00

Rejs na Bornholm - spotkanie podróżnicze w komorowskiej bibliotece

108
Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że „Bornholm to Majorka północy”? Na to pytanie odpowiadał Piotr Suchocki, podczas spotkania w komorowskiej bibliotece.

Piotr Suchocki jest podróżnikiem, żeglarzem, mieszkańcem Komorowa. Jest także czytelnikiem komorowskiej biblioteki. Swoją pasją do żeglowania dzieli się w rozmowach z ludźmi. Dzięki takim rozmowom, panie bibliotekarki dowiedziały się o jego zainteresowaniu podróżami i zaprosiły do biblioteki, aby podzielił się swoją pasją. Piotr Suchocki od blisko dziesięciu lat żegluje po wodach Morza Bałtyckiego. Czterokrotnie odwiedził Bornholm i od wielu lat jest pod nieustającym urokiem tej wyspy i tego regionu.

Podczas spotkania w komorowskiej bibliotece, które odbyło się 22 marca, uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o duńskiej wyspie Bornholm, która położona jest w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Jest najbardziej na wschód położonym okręgiem administracyjnym. Powierzchnia wyspy wynosi 588,5 km2, a długość linii brzegowej to ponad 140 km. Wyspa ma kształt równoległoboku. Piotr Suchocki opowiadał także o swoich wyprawach, o tym, że wraz z załogą wypływa na wody Morza Bałtyckiego i niespiesznie opływa wyspę odwiedzając kolejne porty. Mówił, że wyspa ma wspaniały łagodny klimat, że jest przyjazna dla turystów, że można ją przemierzać na przykład rowerem.

Jego opowieść była inspirująca i wiele osób wyszło ze spotkania z postanowieniem odwiedzenia wyspy Bornholm.

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Biblioteka w Komorowie

Zobacz także