18.03.2018 19:35

Rodzinne warsztaty świąteczne

236
W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

Do Wielkanocy pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale nie ma co odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Z tego założenia wyszła sołtys oraz rada sołecka i wspólnie zorganizowali Rodzinne warsztaty świąteczne. A odbyły się one w sobotę, 17 marca, w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

 

Prace rozpoczęły się od przygotowania wielkanocnej girlandy. Ta ozdoba najczęściej kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia zwłaszcza, że za oknem biało i zima w pełni, ale bez wątpienia kolorowe zajączki bezpośrednio nawiązywały do zbliżającej się Wielkanocy i chyba już oczekiwanej wiosny. 

 

Po girlandach przyszedł czas na własnoręczne zrobienie kartki świątecznej, którą można było przyozdobić zgodnie z własnymi upodobnieniami. Jajeczka, palemki i zajączki prezentowały się na kartkach rewelacyjnie, a otrzymanie życzeń na jednej z nich będzie na pewno bezcenne.

 

Ostatnią ozdobą, jaką podczas warsztatów przygotowali ich uczestnicy, były wielkanocne wianki. Na szczęście nie trzeba było ich wić od samego początku, a jedynie ozdobić gotowe podkłady. Tu także było sporo możliwości i każdy mógł go przystroić według własnego uznania.    

 

Dwie godziny świetnej zabawy w rodzinnym gronie to idealny pomysł na sobotnie popołudnie, więc warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Ponadto własnoręcznie przygotowane przez uczestników ozdoby wielkanocne jeszcze bardziej podkreślą atmosferę zbliżających się świąt w ich domach.

 

Rodzinne warsztaty świąteczne zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

 

Podobne tematy: Reguły

Zobacz także