23.05.2016 08:40

Rok 2016 – rokiem Henryka Sienkiewicza – uroczystość w szkole w Nowej Wsi.

105
W piątek, 20 maja, w szkole w Nowej Wsi odbył się uroczysty apel z okazji roku sienkiewiczowskiego. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie szkół z naszej gminy, a także Otrębus i Nadarzyna. Nagrody zwycięzcom wręczyła Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice.

Uroczysty apel z okazji roku sienkiewiczowskiego rozpoczęła Ewa Dymura, dyrektor szkoły w Nowej Wsi, która powitała gości. Następnie uroczystość znakomicie poprowadzili uczniowie gimnazjum, którzy z wielką wprawą zapowiadali występy swoich kolegów. Jako pierwsi zostali zaproszeni do odebrania dyplomów i nagród uczestnicy konkursu plastycznego i literackiego.

     

W konkursie plastycznym Nagrodę Wójta otrzymała Zosia Zaprzał, z I klasy gimnazjum. Był to portret Henryka Sienkiewicza. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Lena Demianiuk i Michalina Wojtkiewicz. Drugie miejsce zdobyli: Antoni Bereszyński i Kuba Wiszniewski. Trzecie miejsce przypadło Alicji Białas i Katarzynie Kosterze i Weronice Kopani.

 

W konkursie literackim Nagrodę Wójta zdobył Kuba Wiszniewski. A pierwsze miejsce zajęli: Karolina Fornalik i Krzysztof Biczyk. Drugie miejsce zdobyli: Zosia Zaprzał i Joanna Talarczyk. Trzecie miejsce przypadło: Zuzannie Bziuk, Monice Klimkiewicz, Aleksandrze Trendak i Małgorzacie Szwed. Gratulujemy!

 

Odbył się również konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o Henryku Sienkiewiczu. W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła Zosia Zaprzał. Drugie miejsce zdobył Jakub Romański, trzecie – Agnieszka Janczak. Gratulujemy!

 

Podczas uroczystego apelu uczniowie prezentowali prace konkursowe. Swoją rozprawkę o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza odczytał Krzysztof Biczyk, uczeń III klasy gimnazjum z Nowej Wsi, a Zosia Zaprzał z klasy I gimnazjum zaprezentowała swoją prezentację multimedialną. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację teatralną, która powstała na podstawie noweli „Latarnik” Henryka Sienkiewicza, a także zaśpiewali „Pieśń o małym rycerzu” i dumkę na dwa serca. Wielkim powodzeniem cieszył się występ uczniów o „Krzyżakach” – na wesoło i wiersz o Jagience.

 

Uznanie roku 2016 – rokiem Henryka Sienkiewicza jest znakomitą okazją do przybliżenia życia i twórczości tak ważnego dla Polski pisarza i jednocześnie wspaniałą okazją do powtórzenia a może poznania historii Polski, o której w wielu swoich powieściach pisał noblista. Uczniowie naszej gminy mają już tę lekcję za sobą!

   

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: szkoła w Nowej Wsi

Zobacz także