28.10.2019 10:00

Ruszyła Szkoła Super-Eko-Babci

193
Babcing, czyli świadome babciowanie. Szkoła Super-Eko-Babci to miejsce, gdzie babcie spotykają się na rozmowach o życiu i o tym, co je ciekawi.

W czwartkowe popołudnie, 24 października, swoją działalność rozpoczęła pierwsza w naszej gminie szkoła dla babć. Pierwszą prelegentką szkolnego spotkania była Beata Borucka.

Beata Borucka to babcia niezwykle aktywna i otwarta na nowe technologie. Jest twórczynią i założycielką kilku stron facebook'owych, które obserwuje blisko 80 tysięcy osób. W zdecydowanej większości - babć. Jak mówi sama o sobie: Jestem mamą dorosłej córki Marty i babcią trojga wnucząt: 8,5-letniego Antka oraz 4,5-letnich bliźniaków, Stefanii i Gustawa. Jestem absolwentką Akademii Medycznej, psycholog biznesu. Wieloletnim menedżerem w międzynarodowych korporacjach, obecnie coach i trener biznesu prowadzący własną firmę szkoleniową. Gadatliwa, wszędobylska, roztrzepana i zakręcona – to niby wady, ale jestem z nich dumna! Niepoprawna flirciara, która uwodzi nawet policjantów w celu uniknięcia kary.

Niewątpliwie doświadczenie i wiedza Beaty Boruckiej są doskonałą rekomendacją do tego, aby to właśnie ona rozpoczęła cykl 6 spotkań, które dla babć z naszej gminy przygotowało Stowarzyszenie Projekt Raszyn, organizator Szkoły Super-Eko-Babci.

Babcie bardzo często zajmują się opieką nad wnuczętami, dlatego też w trakcie spotkań, gdy babcie rozmawiają m.in. na tematy zdrowia, relacji międzyludzkich, dzielą się wiedzą, a przede wszystkim wspólnie spędzają czas, to wnuczęta bawią się w kąciku malucha.

Kolejne spotkania już niebawem, a wśród nich m.in. wycieczki do muzeum, warsztaty artystyczne i spotkania z kolejnymi ciekawymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Projekt dofinansowany z Budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

Zobacz także