Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Na scenie Paulina Makulska i Michał Maj Wieczorek, fot. Mariusz Marcysiak a wśród publiczność wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką. fot. Mariusz Marcysiak Nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Granicka Zatoka Kultury wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po spektaklu była też chwila na rozmowy o nim. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Granica

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.


Spektakl muzyczny "Przeminęło z Foggiem" był opowieścią o wyjątkowym polskim piosenkarzu, Mieczysławie Foggu. Klimat jego piosenek zabrał zgromadzoną w Granickiej Zatoce Kultury publiczność w podróż w czasy przedwojennej i powojennej Warszawy. Czasy, które dziś dla wielu są synonimem szyku, elegancji, klasy i wdzięku. Czasy, kiedy hity muzyczne były szlagierami. Szlagierów nie zabrakło również w Granicy, w minioną niedzielę, 8 października. Były m. in. „W małym kinie”, „Jesienne róż”, „Tango – Już nigdy”, „Całuję Twą dłoń madame”, „Pierwszy siwy włos”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Tango – Pamiętam twoje oczy”.

 

Scenarzystą i zarazem reżyserem tego wspaniałego spektaklu był aktor, Michał Maj Wieczorek, który również w nim wystąpił. Oprócz niego przed publicznością zaprezentowali się Paulina Makulska – śpiew, Michał Makulski – piano oraz Rafał Rydyger – skrzypce. Dodajmy, że Łódzki Teatr Piosenki, który powstał w 2012 r. już w 2013 r. spektaklem „Przeminęło z Foggiem” zdobył nagrodę Złotego Liścia Retro na Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie.

 

Piosnki Mieczysława Fogga zdają się być jak jego dawne powiedzenie „nie sztuka błysnąć, sztuka trwać i nie znudzić się”. Widowni w Granickiej Zatoce Kultury, wśród której był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką, na pewno się nie nudziło, a gdy już przyszedł koniec spektaklu, publiczność z żalem rozstawała się z artystami.

 

W imieniu publiczność podziękowania dla artystów za wspaniały wieczór złożyli radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także przewodniczący Zarządu Osiedla Granica, Paweł Łąpieś oraz Anną i Aleksandrą Świątek.

 

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” odbył się w ramach „Granica Sunday Festival” i został sfinansowany w ramach funduszu osiedla Granica.

 

W przygotowania do spektaklu organizatorom pomagali wolontariusze z Hufca ZHP Pruszków: Adrianna Król, Urszula Kowalska, Marta Lipowska i Michał Sopiński.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej
Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy

Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy 11.04.2017 15:55

Wiosna w Paryżu – tak zatytułowany był kolejny koncert z cyklu Granica Sunday Festival. W granickiej świetlicy piosenek francuskich wysłuchało wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz

Koncert z okazji święta kobiet w Granicy 06.03.2017 11:15

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy. Foto: bz

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy 18.12.2016 09:20

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy po raz pierwszy odbyło się świetlicy - Granickiej Zatoce Kultury. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Mikołajki w Granicy. Foto: bz

Mikołajki Granicy 12.12.2016 20:00

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy (fot. Beata Zybała)

Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy 20.09.2016 12:05

W sobotę, 17 września, mieszkańcy Granicy bawili się na imprezie zorganizowanej przez zarząd osiedla Granica i radnych zatytułowanej „Pożegnanie lata”. W zabawie uczestniczyło wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Były tańce, zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili.

czytaj więcej
Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy

Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy 07.06.2016 11:55

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.

czytaj więcej