Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Na scenie Paulina Makulska i Michał Maj Wieczorek, fot. Mariusz Marcysiak a wśród publiczność wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką. fot. Mariusz Marcysiak Nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Granicka Zatoka Kultury wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Po spektaklu była też chwila na rozmowy o nim. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Granica

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.


Spektakl muzyczny "Przeminęło z Foggiem" był opowieścią o wyjątkowym polskim piosenkarzu, Mieczysławie Foggu. Klimat jego piosenek zabrał zgromadzoną w Granickiej Zatoce Kultury publiczność w podróż w czasy przedwojennej i powojennej Warszawy. Czasy, które dziś dla wielu są synonimem szyku, elegancji, klasy i wdzięku. Czasy, kiedy hity muzyczne były szlagierami. Szlagierów nie zabrakło również w Granicy, w minioną niedzielę, 8 października. Były m. in. „W małym kinie”, „Jesienne róż”, „Tango – Już nigdy”, „Całuję Twą dłoń madame”, „Pierwszy siwy włos”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Tango – Pamiętam twoje oczy”.

 

Scenarzystą i zarazem reżyserem tego wspaniałego spektaklu był aktor, Michał Maj Wieczorek, który również w nim wystąpił. Oprócz niego przed publicznością zaprezentowali się Paulina Makulska – śpiew, Michał Makulski – piano oraz Rafał Rydyger – skrzypce. Dodajmy, że Łódzki Teatr Piosenki, który powstał w 2012 r. już w 2013 r. spektaklem „Przeminęło z Foggiem” zdobył nagrodę Złotego Liścia Retro na Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie.

 

Piosnki Mieczysława Fogga zdają się być jak jego dawne powiedzenie „nie sztuka błysnąć, sztuka trwać i nie znudzić się”. Widowni w Granickiej Zatoce Kultury, wśród której był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką, na pewno się nie nudziło, a gdy już przyszedł koniec spektaklu, publiczność z żalem rozstawała się z artystami.

 

W imieniu publiczność podziękowania dla artystów za wspaniały wieczór złożyli radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także przewodniczący Zarządu Osiedla Granica, Paweł Łąpieś oraz Anną i Aleksandrą Świątek.

 

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” odbył się w ramach „Granica Sunday Festival” i został sfinansowany w ramach funduszu osiedla Granica.

 

W przygotowania do spektaklu organizatorom pomagali wolontariusze z Hufca ZHP Pruszków: Adrianna Król, Urszula Kowalska, Marta Lipowska i Michał Sopiński.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej