25.09.2018 08:50

Spotkanie pachnące kawą

116
Rozmowy o kawie i przy kawie to spotkanie, które w minioną sobotę, 22 września, zostało zorganizowane przez radnych, sołtysa i radę sołecką Nowej Wsi. Kawa, napój znany od stuleci, jest jednym z najważniejszych towarów handlowych na świecie, ale czy wiemy jak odpowiednio ją dobierać i parzyć? O tym można było się przekonać podczas spotkania „Poznaj smak kawy”.

Spotkanie to inicjatywa jednego z mieszkańców Nowej Wsi, który postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat jednego z najbardziej popularnych napojów świata. Tak bardzo popularny, że swoją ilością spożycia przewyższa znane napoje orzeźwiające.

Oczywiście jak większość tego, co się dzieje w świecie wynalazków, kawa również jest dziełem swego rodzaju przypadku. Jak głosi legenda, pasterz pasący swoje kozy na wzgórzach Etiopii zauważył, że zwierzęta po zjedzeniu pewnych owoców są bardziej pobudzone i zaciekawiony tym faktem zadecydował się je zebrać i zaparzyć. Napój był tak ożywczy i energetyczny, że postanowił się nim podzielić z innymi mieszkańcami. I tak kawa rozpoczęła swoją aromatyczną podróż po całym świecie.

Dziś do dyspozycji mamy wiele gatunków kawy i to parzonych na różne sposoby, a jej jednym z największych producentów jest Brazylia.

Bez wątpienia każdy ma swój gust i smak, co do sposobu jej parzenia, ale niewątpliwie możemy ją pić, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Zazwyczaj pijemy ją rano, żeby szybciej „wstać na nogi”, ale równie dobrze sprawdza się popołudniem jako napój orzeźwiający.

Spotkanie o kawie nie mogło się odbyć bez degustacji tego napoju, który można było przygotować osobiście w jednym z profesjonalnych ekspresów. Dodajmy, że nie było to jedno z tych spotkań marketingowo-komercyjnych, gdzie można było kupić kawę lub ekspres. Spotkanie „Poznaj smak kawy” było czystą dawką wiedzy na temat tego, jakie gatunki kawy występują, jak je parzyć i na co zwrócić uwagę decydując się na zakup ekspresu do kawy.

Niewątpliwie sobotnie spotkanie w Nowej Wsi było smakowite i przepełnione aromatem kawy.

 

 

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także