30.12.2013 15:00

Spotkanie świąteczne w Pęcicach Małych

25
Na spotkaniu świątecznym zebrali się mieszkańcy Pęcic Małych, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie najlepsze życzenia. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy i radni, a także ksiądz Grzegorz Jasiński. Spotkanie zorganizowała Rada Sołecka i sołtys Pęcic Małych.

Trud zorganizowania spotkania świątecznego wziął na siebie sołtys, Zdzisław Krupa wraz z Radą Sołecką. Zaangażowali się również mieszkańcy miejscowości.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz miejscowej parafii. Następnie poprosił Zdzisława Krupę, gospodarza wieczoru, aby rozdał opłatki. Nastąpił moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. 
Krzysztof Grabka wszystkim zebranym życzył udanego nowego roku oraz życzył, aby rok 2014 był zdecydowanie lepszy! 
Życzenia świąteczne złożył zebranym ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz miejscowej parafii jak również gminni radni: Ewa Borzymowska i Paweł Rajski.
Po podzieleniu się opłatkiem i życzeniach był czas na świąteczny poczęstunek i sąsiedzkie rozmowy. Nie zabrakło czerwonego barszczu, karpia i pierogów. Wszyscy też chętnie śpiewali kolędy.

Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała