Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

24.04.2017 14:59     129
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy
Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Foto: bz. Wesołych Świąt! Foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Wesołych Świąt! Foto: bz.
Podobne tematy: Granica

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.


Świąteczne spotkanie zorganizowane zostało w świetlicy. Przy świątecznych, pięknie udekorowanych stołach zgromadziło się wielu członków granickiego koła. Każdy stół przyozdobiony był świeżymi kwiatami i gustownymi stroikami.

 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania członków koła i zaproszonych gości.  Zebranych gości powitał przewodniczący koła Ryszard Dutkiewicz, który życzył wszystkim zdrowia i pogody ducha i optymizmu na każdy dzień.  Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświęcił pokarm, a następnie modlił się,  złożył wszystkim radosne, świąteczne życzenia.   

 

Do życzeń dołączył się Krzysztof Grabka, wójt gminy, który życzył wszystkim zebranym, aby radość płynąca z faktu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Granicy, a także Ewa Adamczyk – przewodnicząca Koła Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, która pozdrowiła swoje koleżanki i kolegów i zachęcała do aktywnej i wytrwałej pracy na rzecz społeczności seniorów w naszej gminie.  


Po tej oficjalnej części nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Na stołach pojawił się świąteczny żurek i pieczona, biała kiełbasa, nie zabrakło tradycyjnego jajka, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Wszystkich ogarnął radosny nastrój. Był to znakomity czas na sąsiedzkie rozmowy, a potem także na tańce. Chętnych do tańca było wielu. Pamiętajmy, że w Granicy od kilka miesięcy niektórzy mieszkańcy uczestniczą w kursie tańca towarzyskiego.

 

Podczas spotkania poruszony został temat czerwcowego referendum podczas którego mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcą, aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Referendum odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca br. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, zachęcał mieszkańców, aby jak najliczniej wzięli udział w tym głosowaniu.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej