Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

24.04.2017 14:59     121
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy
Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Foto: bz. Wesołych Świąt! Foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Spotkanie seniorów z Granicy, foto: bz. Wesołych Świąt! Foto: bz.
Podobne tematy: Granica

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.


Świąteczne spotkanie zorganizowane zostało w świetlicy. Przy świątecznych, pięknie udekorowanych stołach zgromadziło się wielu członków granickiego koła. Każdy stół przyozdobiony był świeżymi kwiatami i gustownymi stroikami.

 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania członków koła i zaproszonych gości.  Zebranych gości powitał przewodniczący koła Ryszard Dutkiewicz, który życzył wszystkim zdrowia i pogody ducha i optymizmu na każdy dzień.  Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświęcił pokarm, a następnie modlił się,  złożył wszystkim radosne, świąteczne życzenia.   

 

Do życzeń dołączył się Krzysztof Grabka, wójt gminy, który życzył wszystkim zebranym, aby radość płynąca z faktu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Granicy, a także Ewa Adamczyk – przewodnicząca Koła Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, która pozdrowiła swoje koleżanki i kolegów i zachęcała do aktywnej i wytrwałej pracy na rzecz społeczności seniorów w naszej gminie.  


Po tej oficjalnej części nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Na stołach pojawił się świąteczny żurek i pieczona, biała kiełbasa, nie zabrakło tradycyjnego jajka, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Wszystkich ogarnął radosny nastrój. Był to znakomity czas na sąsiedzkie rozmowy, a potem także na tańce. Chętnych do tańca było wielu. Pamiętajmy, że w Granicy od kilka miesięcy niektórzy mieszkańcy uczestniczą w kursie tańca towarzyskiego.

 

Podczas spotkania poruszony został temat czerwcowego referendum podczas którego mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcą, aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Referendum odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca br. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, zachęcał mieszkańców, aby jak najliczniej wzięli udział w tym głosowaniu.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy

Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy 11.04.2017 15:55

Wiosna w Paryżu – tak zatytułowany był kolejny koncert z cyklu Granica Sunday Festival. W granickiej świetlicy piosenek francuskich wysłuchało wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Koncert z okazji święta kobiet w Granicy; foto: bz

Koncert z okazji święta kobiet w Granicy 06.03.2017 11:15

Dzień Kobiet to wspaniała okazja, aby spotkać się w sąsiedzkim gronie. W granickiej świetlicy, z tej okazji, odbył się koncert piosenek Anny German. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowie z żoną.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy. Foto: bz

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy 18.12.2016 09:20

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy po raz pierwszy odbyło się świetlicy - Granickiej Zatoce Kultury. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Mikołajki w Granicy. Foto: bz

Mikołajki Granicy 12.12.2016 20:00

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 11 grudnia. Było przedstawienie, świetna zabawa
i słodki poczęstunek. Imprezę zorganizowali radni
i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy (fot. Beata Zybała)

Pożegnanie lata - zabawa taneczna w Granicy 20.09.2016 12:05

W sobotę, 17 września, mieszkańcy Granicy bawili się na imprezie zorganizowanej przez zarząd osiedla Granica i radnych zatytułowanej „Pożegnanie lata”. W zabawie uczestniczyło wielu mieszkańców, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną. Były tańce, zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili.

czytaj więcej
Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy

Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy 07.06.2016 11:55

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.

czytaj więcej