05.04.2013 10:30

Spotkanie wielkanocne w Nowej Wsi

8
W tym roku wielkanocne spotkanie odbyło się tuż po świętach, 4 kwietnia, w oktawie świąt wielkanocnych. Uczestniczyli w nim seniorzy z Nowej Wsi, Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i zaproszeni goście.
Spotkanie wielkanocne tradycyjnie już zorganizowane zostało przez radę sołecką oraz lokalne Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uczestniczyło w nim przeszło pięćdziesiąt osób.
Gości powitała Irena Niewiadomska, przewodnicząca nowowiejskiego koła , a także Marian Bośka, sołtys Nowej Wsi.
Wśród gości obecny był wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka z małżonką, radna Elżbieta Biczyk, a także Jerzy Pokropek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.
Na spotkanie zaproszeni zostali także księża z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie: ksiądz proboszcz Jan Studziński i ksiądz Andrzej Kamiński, którzy odmówili modlitwę i złożyli życzenia.
Życzenia wszystkim zebranym złożył także Krzysztof Grabka, który życzył, aby emerytom z Nowej Wsi dopisywało zdrowie i dobry humor. Powiedział też, że bardzo liczy na współpracę z nowowiejską społecznością podczas organizacji w naszej gminie wizyty gości z zaprzyjaźnionej gminy z Włoch.
Jerzy Pokropek dołączył się do życzeń wójta, a także, raz jeszcze, podziękował mieszkańcom za decyzję zakupu z funduszu sołeckiego oświetlenia ledowego, niezbędnego przy przeprowadzaniu akcji w nocy. Powiedział, że sprzęt był już wielokrotnie wykorzystany.
Następnie wspólnie zaśpiewano pieśń Wesoły nam dziś dzień nastał, a następnie rozpoczęto tradycyjny wielkanocny posiłek. Żur, jajka, sałatki, wspaniale ciasta i owoce - to wszystko pojawiło się na świątecznie udekorowanych stołach.
Irena Niewiadomska, przewodnicząca Koła powiedziała, że nowowiejscy emeryci spotykają się w miejscowej świetlicy w każdy czwartek. Spotkania te są okazją do rozmowy, wspólnego wypicia kawy czy herbaty, często urządzane są wieczorki taneczne. W czerwcu tego roku seniorzy planują pojechać do Zakopanego, a w sierpniu nad morze do Sarbinowa. Każdego roku spotykają się na zabawie sylwestrowej.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała