Spotkanie Wielkanocne w Regułach

09.04.2017 20:05     266
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak
Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i ks. Grzegorz Jasiński podczas modlitwy. fot. Mariusz Marcysiak Sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oprócz życzeń przekazała również mieszkańcom informację, że następne spotkanie odbędzie się już w nowej świetlicy, która już niedługo zostanie oddana do użytku. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu własnym oraz pracowników urzędu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka życzył mieszkańcom Reguł, aby zbliżające się Święta Wielkanocne były przepełnione radością i rodzinną atmosferą. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.


Dokładnie 7 kwietnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice mieszkańcy Reguł spotkali się, aby symbolicznie podzielić się jajkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu pokarmów, ks. Grzegorz Jasiński, proboszcz kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach jako pierwszy złożył życzenia mieszkańcom Reguł – życzę wam wszystkim drogi ku Zmartwychwstaniu Chrystusa, abyśmy mogli go spotkać, nie zaprzepaszczając naszej kultury i wiary.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka składając życzenia w imieniu własnym oraz pracowników urzędu życzył przybyłym gościom wszystkiego, co najlepsze i aby zbliżające się Święta Wielkanocne były przepełnione radością i rodzinną atmosferą.

 

Do życzeń dołączyła się również Magdalena Krajnik-Partyka, sołtys Reguł. Sołtys podziękowała mieszkańcom za przybycie i dodała, iż najprawdopodobniej kolejne spotkanie odbędzie się już w nowej świetlicy, która już niedługo zostanie oddana do użytku. Świetlicy, w której mieszkańcy będą aktywnie uczestniczyć w organizowanych przez sołectwo wydarzeniach.

 

Spotkanie Wielkanocne w Regułach zostało zorganizowane przez sołtys oraz radę sołecką Reguł i sfinansowane z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej