Spotkanie Wielkanocne w Regułach

09.04.2017 20:05     256
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak
Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i ks. Grzegorz Jasiński podczas modlitwy. fot. Mariusz Marcysiak Sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oprócz życzeń przekazała również mieszkańcom informację, że następne spotkanie odbędzie się już w nowej świetlicy, która już niedługo zostanie oddana do użytku. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W imieniu własnym oraz pracowników urzędu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka życzył mieszkańcom Reguł, aby zbliżające się Święta Wielkanocne były przepełnione radością i rodzinną atmosferą. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.


Dokładnie 7 kwietnia w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice mieszkańcy Reguł spotkali się, aby symbolicznie podzielić się jajkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu pokarmów, ks. Grzegorz Jasiński, proboszcz kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach jako pierwszy złożył życzenia mieszkańcom Reguł – życzę wam wszystkim drogi ku Zmartwychwstaniu Chrystusa, abyśmy mogli go spotkać, nie zaprzepaszczając naszej kultury i wiary.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka składając życzenia w imieniu własnym oraz pracowników urzędu życzył przybyłym gościom wszystkiego, co najlepsze i aby zbliżające się Święta Wielkanocne były przepełnione radością i rodzinną atmosferą.

 

Do życzeń dołączyła się również Magdalena Krajnik-Partyka, sołtys Reguł. Sołtys podziękowała mieszkańcom za przybycie i dodała, iż najprawdopodobniej kolejne spotkanie odbędzie się już w nowej świetlicy, która już niedługo zostanie oddana do użytku. Świetlicy, w której mieszkańcy będą aktywnie uczestniczyć w organizowanych przez sołectwo wydarzeniach.

 

Spotkanie Wielkanocne w Regułach zostało zorganizowane przez sołtys oraz radę sołecką Reguł i sfinansowane z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej
Reguły - Andrzejki dla seniorów

Reguły - Andrzejki dla seniorów Data wydarzenia: 24.11.2017

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Koło nr 4 w Regułach oraz Sołtys i Rada Sołecka
zapraszają seniorów z Reguł na zabawę andrzejkową. Zapisy: 503 434 650

czytaj więcej

REGUŁY - przełożone zajęcia ZUMBY 10.10.2017 15:40

W tym tygodniu zajęcia odbędą się wyjątkowo w środę, o godz.19:45.
Przepraszając za zmianę terminu, zapraszamy na środowe zajęcia.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę ! 04.09.2017 07:15

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy Małej 24.04.2017 12:59

Na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy Małej spotkali się na tradycyjnym wielkanocnym jajeczku.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie michałowickich seniorów 24.04.2017 10:55

W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne i 30-lecie Koła nr 3 ZERiI w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne i 30. lecie Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi 23.04.2017 18:59

20 kwietnia, w trakcie trwającej oktawy Świąt Wielkiej Nocy, w świetlicy przy ul. Głównej 52a odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców Nowej Wsi. W tym roku dodatkową okazja do świętowania była również 30 rocznica powstania Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi.

czytaj więcej