17.12.2012 13:00

Spotkanie wigilijne komorowskich emerytów

9
W sobotę, 15 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedziła Barbara Czaplicka, posłanka, Krzysztof Grabka, wójt Gminy, Paweł Rajski, przewodniczący rady, ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz miejscowej parafii, a także radni Rady Gminy Michałowice i pracownicy urzędu .

Tradycją w naszej gminie są spotkania opłatkowe. Każdego roku emeryci spotykają się, aby wspólnie, przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas. Tradycyjnie zebranych gości powitała przewodnicząca koła, Felicja Ćwilichowska. Powiedziała, że jest jej bardzo miło, że tak dużo osób przybywa, aby uczestniczyć w wigilii komorowskich emerytów. W tym roku Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, życzył także, aby rok 2013, pomimo, że zawarta w nim jest „13” był szczęśliwy i pomyślny. Ksiądz Andrzej Perdzyński życzył wszystkim gościom zdrowia i radości, która płynie z szopki betlejemskiej i narodzenia Jezusa Chrystusa. Barbara Czaplicka posłanka na Sejm RP powiedziała, że bardzo ceni sobie spotkania z komorowskimi emerytami. Wszystkim życzyła, jako lekarz, przede wszystkim zdrowia.
Występy artystyczne uczniów klas najmłodszych szkoły podstawowej są tradycją tych spotkań. W tym roku wiersze świąteczne i kolędy śpiewały dzieci z teatru szkolnego „Kurtynka”, który prowadzą nauczycielki: Małgorzata Pajączek i Ewa Ciechomska. Wiele radości i zdrowia życzył zebranym Sławomir Rymuza, dyrektor szkoły podstawowej. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wraz z życzeniami przekazały emerytom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
Wieczory wigilijne emerytów to świetna okazja do spotkania w pięknej świątecznej oprawie. A po zaśpiewaniu kilku kolęd wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy.

Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała