18.12.2016 10:55

Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych

276
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu jedno z najpiękniejszych świąt. Świąt pełnych ciepła i radości. To także okazja do sąsiedzkich spotkań w trakcie, których wszyscy wszystkim składają życzenia, tak jak to miało miejsce 17 grudnia podczas spotkania wigilijnego w Pęcicach Małych.

Tego dnia świetlica wiejska przy ul. Brzozowej 18 wypełniła się mieszkańcami sołectwa na corocznej, sąsiedzkiej wigilii, którą zorganizował dla nich sołtys, Zdzisław Krupa wraz z radą sołecką. Na spotkaniu nie zabrakło również zaproszonych gości, wśród których byli wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka z małżonką oraz przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk.  

 

Oprócz życzeń na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były również te na nadchodzący nowy 2017 rok, aby był on dla mieszkańców jeszcze lepszy niż kończący się 2016. Spotkanie było też świetną okazją do ogłoszenia, że nasza gmina, Gmina Michałowice jest na pierwszym miejscu wśród gmin województwa mazowieckie w rankingu „Liderzy inwestycji w infrastrukturę techniczną”, co jak podkreślił wójt, Krzysztof Grabka – jest zasługą wszystkich mieszkańców.

 

Po modlitwie, którą odmówił ks. Grzegorz Jasiński – proboszcz kościoła w Pęcicach, przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i sąsiedzkie życzenia.

 

Nie zabrakło również słodkich upominków dla najmłodszych mieszkańców Pęcic Małych oraz wspólnego śpiewania kolęd, do którego zaprosili Katarzyna Rasz i Heliodor Nuszkiewicz.

 

Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego. 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Pęcice Małe, wigilia

Zobacz także