Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych

18.12.2016 10:55     252
Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak
Życzenia składają wójt, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Ks. Grzegorz Jasiński i sołtys Zdzisław Krupa. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Były też słodkie prezenty dla najmłodszych mieszkańców. fot. Mariusz Marcysiak Katarzyna Rasz i Heliodor Nuszkiewicz śpiewając kolędy uświetnili spotkanie w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Pęcice Małe, wigilia

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu jedno z najpiękniejszych świąt. Świąt pełnych ciepła i radości. To także okazja do sąsiedzkich spotkań w trakcie, których wszyscy wszystkim składają życzenia, tak jak to miało miejsce 17 grudnia podczas spotkania wigilijnego w Pęcicach Małych.


Tego dnia świetlica wiejska przy ul. Brzozowej 18 wypełniła się mieszkańcami sołectwa na corocznej, sąsiedzkiej wigilii, którą zorganizował dla nich sołtys, Zdzisław Krupa wraz z radą sołecką. Na spotkaniu nie zabrakło również zaproszonych gości, wśród których byli wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka z małżonką oraz przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk.  

 

Oprócz życzeń na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były również te na nadchodzący nowy 2017 rok, aby był on dla mieszkańców jeszcze lepszy niż kończący się 2016. Spotkanie było też świetną okazją do ogłoszenia, że nasza gmina, Gmina Michałowice jest na pierwszym miejscu wśród gmin województwa mazowieckie w rankingu „Liderzy inwestycji w infrastrukturę techniczną”, co jak podkreślił wójt, Krzysztof Grabka – jest zasługą wszystkich mieszkańców.

 

Po modlitwie, którą odmówił ks. Grzegorz Jasiński – proboszcz kościoła w Pęcicach, przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i sąsiedzkie życzenia.

 

Nie zabrakło również słodkich upominków dla najmłodszych mieszkańców Pęcic Małych oraz wspólnego śpiewania kolęd, do którego zaprosili Katarzyna Rasz i Heliodor Nuszkiewicz.

 

Spotkanie wigilijne w Pęcicach Małych zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Pęcic Małych. Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃÓW PĘCICE MAŁE 08.09.2017 13:45

7 września, w Pęcicach Małych odbyło się, pierwsze w tym roku w naszej gminie zebranie mieszkańców. Zwołał je Zdzisław Krupa, sołtys. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także radni.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy-Kolonii 18.12.2016 13:20

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016. Foto: bz

Wigilia mieszkańców - Sokołów 2016 12.12.2016 10:40

Spotkanie opłatkowe mieszkańców Sokołowa odbyło się 10 grudnia. W wigilii uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej