19.11.2023 20:00

Spotkanie z Komorowem

95
W sobotnie popołudnie piosenka „Co bez miłości wart jest świat” w wykonaniu Sławy Przybylskiej powitała zainteresowanych historią Komorowa, którzy spotkali się w „Warsztacie” przy ul. Ceglanej 2d, na wydarzeniu z cyklu „Spotkanie z Komorowem.

Inspiracją do sobotniego spotkania był spacer zorganizowany na 100-lecie „Strzechy”, gdzie mieszkańcy zgłosili potrzebę spotkań propagujących historię Komorowa. A któż inny, jak nie Lidia Kulczyńska-Pilich mógłby poprowadzić pierwsze z cyklu spotkań, która jak sama o sobie mówi, z charakterystycznym poczuciem humory – Ja nie powinnam mieć tego wykładu, bo po pierwsze mam 82 lata, a jak się ma te lata to człowiek już zapomina i daty, i nazwiska, za co z góry proszę o wybaczenie. Poza tym na tej sali jest parę osób, których się boję, bo to są aborygeni, a ja jestem ptok i to taki bardzo krótki ptok, bo w '96 roku zamieszkałam w Komorowie, choć ten Komorów od dzieciństwa za mną chodził. 

Lidia Kulczyńska-Pilich, mieszkanka Komorowa, od lat zajmująca się poznawaniem i propagowaniem historii i urody Komorowa, uhonorowana orderem im. Julii Krasowskiej, jest bardzo zasłużoną osobą dla lokalnej społeczności Komorowa na wielu polach: społecznym, kulturowym i historycznym. Pani Lidia Kulczyńska-Pilich jest założycielką Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”.

Oprócz opowieści bohaterki sobotniego spotkania w „Warsztacie” publiczność, wśród której były także: wójt Małgorzata Pachecka i przewodnicząca rady gminy Beata Rycerska, mogła również zapoznać z licznymi publikacjami, którymi Komorów może się pochwalić, a w których zawarta jest wiedza o Mieście Ogrodzie Komorów i które zostały wydane nakładem Towarzystwa „Komorowianie”.

Dużą atrakcją spotkania było nagrodzenie publiczności w/w publikacjami.

Ciekawie opowiedziana historia wyjątkowej miejscowości, którą bez wątpienia jest Komorów, wzbogacona o osobiste odczucia bohaterki z pewnością na długo zapadną w pamięci.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak