21.07.2013 22:00

Sucholeskie Bajanie - piknik w Suchym Lesie

11
W sobotę, 20 lipca, odbył się piknik w Suchym Lesie. Było wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców miejscowości. Festyn zorganizowała Joanna Jabłońska-Sztyk, sołtys wraz z radą sołecką.
Festyn odbył się na placu przy ulicy księdza Woźniaka. Sobotnie popołudnie było ciepłe i słoneczne, na mieszkańców czekało wiele niespodzianek. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych mieszkańców Suchego Lasu. Zorganizowane zostało stoisko plastyczne. Dzieci z kolorowych papierów wykonywały przeróżne figury. Była to nauka robienia przestrzennych figur techniką origami, której punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Dzieci znakomicie sobie radziły, odpowiednio zginając kartkę tworzy żurawie, kwiaty i inne figury. Inne dzieci rysowały i kolorowały.
Wodzirej przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich było układanie ogromnych, kolorowych puzzli. Były też zabawy kolorową płachtą jak również wspólne tańce i zabawy taneczne. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały nagrody.
Odbyły się również konkursy dla dorosłych, było przeciąganie liny, jak również konkurs na króla i królową Sucholeskiego Bajania.
Organizatorzy zapewnili znakomitą muzykę, nikogo nie trzeba było zapraszać to tańca. Przy dźwiękach największych przebojów muzyki rozrywkowej mieszkańcy bawili się znakomicie. Duża atrakcję stanowiły również dania z grilla. Wśród grillowych potraw była kiełbasa, kaszanka i oczywiście karkówka, a do tego pyszne sałatki. Dla wszystkich był również przygotowany deser: kawa, herbata i pyszne ciasta.
Na sobotni piknik przyszło wielu mieszkańców. Był to świetny czas dla dzieci, które miały okazję do wspaniałej zabawy. Ale był to również dobry czas dla dorosłych, bo była okazja do spotkania i rozmowy, a też tańców i świetnej zabawy. Po tygodniu pracy, był to czas na odpoczynek na świeżym powietrzu.
Impreza została sfinansowana z funduszu sołeckiego (zgodnie z uchwałą zebrania wiejskiego).
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała