15.01.2018 13:10

Sukces naszych mieszkańców w Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

551
Brawo, brawo, brawo!!! Gratulacje dla artystów z naszej gminy, którzy odnieśli ogromny sukces podczas XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie.

Finałowy koncert odbył się 13 stycznia, w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie, a w jego trakcie publiczność wysłuchała najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu laureatów konkursu, wśród których z naszej gminy były aż cztery zespoły i jedna solistka.

 

Jury w składzie Edyta Ciechomska, Danuta Kłudczyńska, Iwona Tober i Ryszard Morka nie miało łatwego zadania, ale udało się i tak:

 

III miejsce w kategorii zespoły do 10 lat zdobył zespół „Nuteczki Mini” ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi. Również z tej samej szkoły III miejsce, ale w kategorii zespoły od 10 do 14 lat trafiło do chóru „Rem” – Radość, Emocje, Muzyka.

 

II miejsce w kategorii zespoły do 10 lat wyśpiewała schola dziecięca „Dzwoneczki” z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Scholą kieruje siostra Małgorzata Celejewska. Także II miejsce w kategorii soliści od 10 do 14 lat zdobyła kierowana przez Alinę Stanecką Justyna Brzeźna, reprezentująca Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Michałowicach.

 

Emocje sięgają zenitu, gdy jury przystępuje do ogłoszenia zwycięzców XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Werble biją, a na scenę wchodzi zespół „Nuteczki” z Nowej Wsi, który zdobywa I miejsce w kategorii zespoły do 10 lat. Dodajmy, że wszystkie zespoły reprezentujące szkołę podstawową w Nowej Wsi są prowadzone przez Małgorzatę Gajownik.

 

To jednak nie koniec emocji i wzruszeń, ponieważ również I miejsce w kategorii zespoły dorośli zdobył, reprezentujący naszą gminę i kierowany przez Renatę Włodarek, chór „Czerwone Korale”. Wielkie gratulacje!

 

To był wyjątkowy koncert, a umiejętności wokalno-muzyczne prezentowane przez uczestników podczas całego przeglądu były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Skromność i uznanie dla konkurencji studziło nieco emocje. Co jeszcze na kilka godzin przed ogłoszeniem wyników potwierdzała prowadząca chór „Czerwone Korale”, Renata Włodarek. Jednak gdy już przyszedł moment ogłoszenia laureatów to radość i wzruszenie dały upust.

 

Przypomnijmy, że pierwszej oficjalnej prezentacji zwycięskiej pastorałki w kategorii zespoły dorośli „Czerwone Korale” dokonały podczas spotkania wigilijnego w Opaczy-Kolonii 15 grudnia ubiegłego roku. Wówczas to Renata Włodarek poprosiła mieszkańców o pomoc w wyborze wersji konkursowej pastorałki „Jadą, jadą kolędnicy”.

 

Tegoroczny przegląd został zorganizowany pod honorowym patronatem prezydenta Pruszkowa, Jana Starzyńskiego oraz proboszcza parafii p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie, ks. Mariana Mikołajczaka. I jak powiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie, Ewa Sowa , iż  stał na bardzo wysokim poziomie i był miejscem wielkiej kultury i sztuki.

 

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: konkursy

Zobacz także