18.12.2019 11:30

ŚWIĄTECZNA SOBOTA W KOMOROWIE

159
Grudzień do czas kiermaszów bożonarodzeniowych. Sobota – 14 grudnia należała do Komorowa. Najpierw odbył się kiermasz rękodzieła i potraw świątecznych. Wieczorem – wspaniały koncert zespołu Zelowskie dzwonki.

To była wspaniała sobota w Komorowie. Rozpoczął ją kiermasz rękodzieła i potraw świątecznych. W Domu Seniora przy Ceglanej zgromadzili się lokalni artyści i rękodzielnicy, którzy przygotowali wspaniałe wyroby. Były filcowe korale, bransoletki i naszyjniki ceramiczne, były wyroby tekstylne, apaszki, worki i torebki wielokrotnego użytku na śniadanie. Były piękne ceramiczne zawieszki i przeróżne bombki i inne ozdoby świąteczne. Szczególnym urokiem wyróżniało się stoisko z bożonarodzeniowymi stroikami.

Kiermasz zorganizował Zarząd Osiedla Komorów, we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Panie z komorowskiego koła – "Dziewczyny z Komorowa" proponowały wspaniałe słodkie wypieki, panie z Koła Pań Kreatywnych z Suchego Lasu – przygotowały wigilijne pierogi, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Koło Gospodyń z Pęcic – przygotowało zabawki i drapaki dla zwierząt domowych. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, stoiska odwiedziło wielu mieszkańców Komorowa i okolic. Był to dobrym moment na zakup świątecznych prezentów. W kiermaszu uczestniczyła Małgorzata Pachecka, wójt gminy, która nie tylko  zaopatrzyła się w prezenty dla najbliższych, ale także wspierała stoisko Radosława Chlebickiego, promującego bieganie po terenach leśnych i wzdłuż Utraty, organizatora biegów w naszej gminie.  

 Drugim sobotnim wydarzeniem był koncert zespołu Zelowskie dzwonki z Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie. Muzycy grający na dzwonkach ręcznych zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. W koncercie muzycy posłużyli się przeszło stu dzwonkami.

Zelowskie dzwonki to zespół  muzyczny składający się z młodych ludzi grających na amerykańskich dzwonkach ręcznych. Zagrali już ponad 340 koncertów, wydali trzy płyty. Po koncercie chętnie opowiadali o pasji wspólnego grania. Koncert zorganizowało Stowarzyszenie KOMOROWIANIE pod patronatem Małgorzaty Pacheckiej, Pani wójt Gminy Michałowice.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i życzeniami. Był też czas na dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. To był długi, piękny i bardzo świąteczny dzień w Komorowie. Wesołych Świąt!      

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: ZOK, osiedle Komorów

Zobacz także