Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

04.04.2016 10:05     154
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa
Spotkanie seniorów z Komorowa odbyło się w szkole. Powitanie Sławomir Rymuza, dyrektor szkoły podstawowej, złożył zebranym najlepsze świąteczne życzenia. Występy artystyczne dzieci z teatrzyku Kurtynka Życzenia od nauczycielek i dzieci. Dzieci obdarowały seniorów własnoręcznie wykonanymi świątecznymi kartkami. Przy świątecznym stole. Krzysztof Grabka po złożeniu życzeń zaprosił zebranych, aby częstowali się świątecznymi, poświęconymi jajkami. Przy świątecznym stole.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.


Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie W spotkaniu wielkanocnym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii.

 
Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci z grupy teatralnej „Kurtynka”, którą prowadzą nauczycielki nauczania zintegrowanego klas 1-3: Ewa Ciechomska i Małgorzata Pajączek. Dzieci zaprezentowały piękne i radosne wiersze o wiośnie i budzeniu się przyrody do życia. Dyrektor Sławomir Rymuza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie złożył zebranym najlepsze świąteczne życzenia. Nauczycielki wraz z dziećmi przekazały seniorom kolorowe kartki z życzeniami.

      

Ważnym momentem była wspólna modlitwa, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświecił pokarm, a następnie złożył świąteczne życzenia. Wyraził wdzięczność, że każdego roku jest zapraszany na świąteczne spotkania, życzył wszystkim zgody i zrozumienia w najbliższym otoczeniu.

 

Życzenia świąteczne złożył także Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył wszystkim zebranym, aby radosna wymowa święta Zmartwychwstania Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Komorowa. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, w swoim, ale również w imieniu wszystkich radnych, życzyła zebranym, aby radość i uśmiech towarzyszył im na co dzień, a wiosna zagościła w ich sercach. 

 

Po części  oficjalnej nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Nie zabrakło tradycyjnego jajka i żuru, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Zebrani składali sobie świąteczne życzenia. Towarzyszyła im radość, że po raz kolejny spotkali się w swoim gronie. A świadomość, że właśnie zaczęła się wiosna – pora roku, która przynosi nadzieję i radość- wprowadziła zebranych w radosny nastrój. Rozmowom nie było końca...

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie Data wydarzenia: 21.02.2018

Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice zapraszają na warsztaty bębniarskie (21 lutego, godz.: 20:00).

czytaj więcej
PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
LATINO DAY W KOMOROWIE

LATINO DAY W KOMOROWIE 24.10.2016 14:45

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej
Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie

Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie 15.06.2015 10:25

W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.

czytaj więcej