Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

04.04.2016 10:05     155
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa
Spotkanie seniorów z Komorowa odbyło się w szkole. Powitanie Sławomir Rymuza, dyrektor szkoły podstawowej, złożył zebranym najlepsze świąteczne życzenia. Występy artystyczne dzieci z teatrzyku Kurtynka Życzenia od nauczycielek i dzieci. Dzieci obdarowały seniorów własnoręcznie wykonanymi świątecznymi kartkami. Przy świątecznym stole. Krzysztof Grabka po złożeniu życzeń zaprosił zebranych, aby częstowali się świątecznymi, poświęconymi jajkami. Przy świątecznym stole.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.


Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie W spotkaniu wielkanocnym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii.

 
Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci z grupy teatralnej „Kurtynka”, którą prowadzą nauczycielki nauczania zintegrowanego klas 1-3: Ewa Ciechomska i Małgorzata Pajączek. Dzieci zaprezentowały piękne i radosne wiersze o wiośnie i budzeniu się przyrody do życia. Dyrektor Sławomir Rymuza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie złożył zebranym najlepsze świąteczne życzenia. Nauczycielki wraz z dziećmi przekazały seniorom kolorowe kartki z życzeniami.

      

Ważnym momentem była wspólna modlitwa, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświecił pokarm, a następnie złożył świąteczne życzenia. Wyraził wdzięczność, że każdego roku jest zapraszany na świąteczne spotkania, życzył wszystkim zgody i zrozumienia w najbliższym otoczeniu.

 

Życzenia świąteczne złożył także Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył wszystkim zebranym, aby radosna wymowa święta Zmartwychwstania Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Komorowa. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, w swoim, ale również w imieniu wszystkich radnych, życzyła zebranym, aby radość i uśmiech towarzyszył im na co dzień, a wiosna zagościła w ich sercach. 

 

Po części  oficjalnej nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Nie zabrakło tradycyjnego jajka i żuru, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Zebrani składali sobie świąteczne życzenia. Towarzyszyła im radość, że po raz kolejny spotkali się w swoim gronie. A świadomość, że właśnie zaczęła się wiosna – pora roku, która przynosi nadzieję i radość- wprowadziła zebranych w radosny nastrój. Rozmowom nie było końca...

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej