Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku

18.03.2018 18:50     107
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.
Wesołego Alleluja! Foto: bz. Warsztaty ozdób świątecznych. Foto: bz. Papierowe kwiaty które ozdobią wielkanocne palmy. Foto: bz. Warsztaty odbywały się pod okiem fachowców. Foto: bz. Podczas zajęć artystycznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Katarzyna Parzyńska, radna sołectwa Komorów, dzieliła się z dziećmi pomysłami na wykonywanie ozdób świątecznych. Foto: bz. Święta Wielkanocne tuż tuż, a za oknem świetlicy w Kaliszowym Gaiku... zima! Foto bz. Podczas warsztatów artystycznych. Foto: bz Podczas warsztatów artystycznych. Foto: bz
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


Jeszcze śnieg leży za oknem, jest zimno i mróz nie odpuszcza, ale słońce świeci już wiosennie, dni są coraz dłuższe. I to jest znak, że zbliża się wiosna! A wraz z nią, święta wielkanocne. W tym roku święta przypadają wcześnie – na przełomie marca i kwietnia.

 

Tradycyjnie, radna, sołtys i rada sołecka zorganizowali warsztaty wykonywania ozdób świątecznych dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Komorów. Od kilku lat, w niedzielny poranek przed świętami, w Kaliszowym Gaiku, spotykają się dzieci w towarzystwie opiekunów: mam i babć i wspólnie wykonują wspaniałe świąteczne ozdoby. W tym roku dzieci wspólnie kolorowały i ozdabiały wielkie pisanki. Każda pisanka umocowana była na drewnianym patyczku, dzięki czemu powstał „kolorowy bukiet pisanek”.

 

W drugiej części warsztatów dzieci robiły kolorowe kwiaty z papieru, które następnie były pięknie komponowane z zielonym bukszpanem. Powstały wielkanocne palmy. Z tymi palemkami dzieci będą mogły pójść do kościoła w niedzielę palmową.   

 

Podczas niedzielnych warsztatów młodzi mieszkańcy wykazali się nieprzeciętnymi zdolnościami manualnymi. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Niektóre ozdoby wielkanocne będą stanowiły dekorację przy świątecznych spotkaniach.

I tak organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców sołectwa Komorów do wspólnego świecenia pokarmów wielkanocnych. Będzie to również znakomita okazja do złożenia sobie życzeń świątecznych, a także spotkania i rozmowy w sąsiedzkim gronie. Zapraszamy, Wielka Sobota, godz. 10.30 w Kaliszowym Gaiku.  

 

A wcześniej 22 marca, we czwartek, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie wielkanocne Koła nr 7 Związku Emerytów i Rencistów w Komorowie. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Kaliszowym  Gaiku.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej