30.04.2019 10:30

Świąteczne, Wielkanocne życzenia złożyli sobie seniorzy z Michałowic

108
W radosnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy upłynęło spotkanie, w którym w niedzielę, 28 kwietnia, uczestniczyli mieszkańcy i seniorzy zrzeszeni w Kole nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Michałowicach.

Świąteczne spotkanie, jak co roku, zostało zorganizowane w szkole podstawowej w Michałowicach, a przybyłych gości, w imieniu organizatorów powitała Teresa Sładek, przewodnicząca miejscowego koła seniorów.

Tradycją świątecznych spotkań jest to, że ich przebieg podzielony jest na trzy część. W pierwszej uczestnicy spotkania oraz zaproszeni goście składają sobie życzenia, po czym przed zgromadzonymi ze specjalnym koncertem występuje chór Michałowiczanka, a na zakończenie wszyscy wspólnie spędzają czas na rozmowach przy świątecznych stołach. Nie inaczej było i w tym roku, a jako pierwsza swoje życzenia dla seniorów złożyła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

Bardzo się cieszę, że możemy tu być razem i chociaż jest to spotkanie powielkanocne to myślę, że atmosfera jest świąteczna i tego Państwu życzę, żeby dzisiejsze popołudnie było dla was wszystkich jak najmilsze – życzyła wójt, Małgorzata Pachecka.

Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca rady gminy, Beata Rycerska oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice, Agnieszka Lenard.

Specjalne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych miała dla seniorów przewodnicząca Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ewa Adamczyk – Jest nas już ponad 660 osób i bardzo się cieszę, że co roku tafia do nas tyle osób. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, zdrówka przede wszystkim i żeby wszystkie plany waszego koła się zrealizowały.

Z wielką przyjemnością i radością składam Państwu życzenia w Święta Zmartwychwstania, w tym szczególnym dniu, w niedzielę Miłosierdzia Bożego… pokój wam i waszym rodzinom – życzyła radna Anna Wyszomirska.

W tradycji i kulturze polskiej są dwie noce, które mają specyficzną nazwę. Cicha Noc, to ta noc, kiedy przychodzi na świat Jezus Chrystus. Druga noc, to jest ta, która nazywa się Wielką Nocą. Prawdziwa noc, która rozpoczęła proces naszego zbawienia, która jest naszą nadzieją – mówił ksiądz prałat Leon Firlej. Życzę wam z całego serca, niech w waszych domach będzie zgoda, szacunek i miłość. Alleluja!

Część oficjalną niedzielnego spotkania zakończył koncert kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru Michałowiczanka, w trakcie którego uczestnicy wysłuchali pieśni wielkanocnych.   

 

 

Zobacz także