09.12.2012 00:00

Świątecznie w Nowej Wsi…

3
W piątek 7 grudnia w Nowej Wsi odbyły się warsztaty rękodzieła w tworzeniu aniołów z masy solnej, natomiast w niedzielę zorganizowano zabawę choinkową dla dzieci.
W piątkowe popołudnie w nowowiejskiej świetlicy odbyły się kolejne warsztaty artystyczne prowadzone przez panią Elżbietę Baur. Tym razem, jako że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, była okazja do wykonania oryginalnej okolicznościowej ozdoby. Uczestnicy wykonywali anioły z masy solnej. Masa solna to połączenie soli, mąki i wody. Można ją barwić, np. przy użyciu barwników spożywczych, a po ulepieniu figurki należy wysuszyć w piekarniku. Podczas piątkowych zajęć powstało wiele pięknych aniołków.
Z kolei w niedzielę, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowana została zabawa dla dzieci. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Nowej Wsi. Sala remizy wypełniła się po brzegi. Uczestników do zabawy zachęcali animatorzy z Agencji Artystycznej Animato. Były tańce, piosenki, zagadki, konkursy, rozmowy ze Śnieżynką, poczęstunek, no i oczywiście wizyta Mikołaja, którego od początku imprezy oczekiwano z wielką niecierpliwością. A jak Mikołaj, to i prezenty. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie świąteczne upominki.
Warsztaty tworzenia z masy solnej i zabawa choinkowa dla dzieci sfinansowane zostały ze środków funduszu sołeckiego Nowej Wsi.
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska