24.09.2013 08:00

Święto Pieczonego Ziemniaka – Sokołów 2013

173
Piknik Pieczonego Ziemniaka to sokołowska tradycja. W tym roku mieszkańcy po raz jedenasty spotkali się na wspólnej zabawie. Były występy, gry i zabawy sportowe. Odbył się turniej piłki nożnej. Imprezę prowadził Piotr Pręgowski.
Impreza rozpoczęła się po południu, 21 września. Tuż przed rozpoczęciem zabawy na terenie Orlika i Oazy Spokoju odbyły się zawody gry w golfa, na polu zorganizowanym na sokołowskich łąkach. W czasie trwania pikniku zorganizowany został także turniej piłki nożnej. Nie była to jedyna atrakcja sportowa. Zorganizowano wiele zabaw sportowych dla dzieci -były wyścigi w workach, rzuty kółkiem na paliki i kręgle, rzuty piłkami lekarskimi na odległość i do celu, rzuty podkową do celu. Odbyły się konkurencje mini sportowe: gry w unihoca, mini koszykówka (rzuty osobiste), badminton, mini tenis stołowy i mini bilard. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje zespołowe. Dzieci wraz z rodzicami przeciągały liny, były wyścigi na oponach oraz wyścigi w tunelach oraz gąsienicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Najmłodsze dzieci bawiły się w basenie z piłeczkami, na dmuchanym zamku i huśtały się na przeróżnych huśtawkach i bujakach.
Nie mogło zabraknąć oczywiście pieczenia ziemniaków, które jak każdego roku dostarczył Bogdan Woźniak.

W pikniku uczestniczyło wielu mieszkańców Sokołowa, jak również mieszkańców pobliskich miejscowości. Była między innymi radne : Anna Olak-Popko z Michałowic i Hanna Brzeska – Kalczuk z Komorowa, sołtys Pęcic Małych -Zdzisław Krupa. Na pikniku obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy, który podobnie jak w roku poprzednim, również i teraz uhonorował Stanisława Zielińskiego za stworzenie pięknych dekoracji dożynkowych. Wójt, życzył wszystkim zebranym udanej zabawy.

Po osiemnastej na scenie pojawili się muzycy. W tym roku już kolejny raz wystąpił zespół Life Club Band, który wykonywał znane utwory muzyki rozrywkowej. Piotr Pręgowski, który prowadził piknik, zachęcał wszystkich do tańców i wspólnej zabawy.
Pod koniec imprezy sołtys i rada sołecka przekazali Piotrowi Pręgowskiemu, aktorowi, odtwórcy roli Patryka Pietrka w serialu „Ranczo”, ławeczkę. Na zakończenie, gdy zrobiło się już ciemno był pokaz sztucznych ogni. To był ostatni punkt Pikniku Pieczonego Ziemniaka. Impreza zorganizowana przez sołtysa i radę sołecką Sokołowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała