28.05.2012 18:00

Święto Rodziny – festyn Sióstr Misjonarek w Komorowie

8
W niedzielę, 27 maja, która w kościele katolickim jest niedzielą Zesłania Ducha Świętego, w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie odbył się Festyn Rodzinny. Podczas festynu występowały dzieci, jak również ich rodzice. Były konkursy i zabawy. Przedszkolaków odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowiece.
Rodzinne pikniki organizowane przez komorowskie przedszkola są tradycją. Każdego roku, w maju, siostry zapraszają rodziców i rodziny przedszkolaków do wspólnej zabawy. Od lat największym zainteresowaniem cieszą się przedstawienia bajek, które rodzice przygotowują i prezentują podczas pikniku. W tym roku, w przedszkolu Sióstr Służebniczek, rodzice przygotowali współczesną wersję „Kopciuszka”. Jak zwykle z wielką starannością przygotowana została nie tylko scenografia, ale również stroje komorowskich aktorów. To przedstawienie rodzice dedykowali swoim pociechom. Dzieci odwzajemniły się i zaprezentowały przedstawienie „Wędrówki z błogosławionym Janem Pawłem II po kontynentach świata”. Każdy prezentowany kontynent był pokazywany za pomocą odpowiedniego tańca, śpiewu i stroju. Dzieci cytowały słowa Ojca świętego wypowiedziane podczas różnych pielgrzymek po świecie.
W drugiej części festynu wystąpili muzycy, którzy grali na bębnach afrykańskich. Odbyły się również warsztaty gry na tych instrumentach.
Jak zwykle zostały przygotowane stoiska z pieczoną kiełbasą, stoisko z chłopskim jadłem, czyli smalcem, chlebem razowym i ogórkami kiszonymi. Były również lody, a także stoisko z domowymi wypiekami. Można też było napić się kawy i herbaty.
Podczas festynu zorganizowana została wystawa prac plastycznych wykonanych przez przedszkolaków na zajęciach plastycznych.
Ważną częścią pikniku były oczywiście występy dzieci. Najpierw występowały najmłodsze dzieci, potem 4-ro, 5-cio i 6-ścio latki. Dzieci zaprezentowały tańce ludowe, starsze dzieci tańczyły poloneza.
Przez cały czas trwania pikniku trwały zabawy. Dzieci robiły bańki mydlane, kolorowo malowały buzie. Przygotowany był kącik plastyczny, gdzie wspólnie można było malować i rysować. Wśród atrakcji festynu był dmuchany zamek i karuzela.
Podobnie jak w latach ubiegłych , festyn został wsparty finansowo przez gminę Michałowice.