13.12.2019 19:15

TANGO ARGENTYŃSKIE W KOMOROWIE

153
W sobotę, 7 grudnia, Zarząd Osiedla Komorów zaprosił mieszkańców na wspaniały wieczór w klimacie tanga argentyńskiego.

Zebranych gości w sali Dziennego Domu Seniora w Komorowie przywitał Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów i zaprosił na wyjątkowy wieczór: kurs podstaw tanga argentyńskiego a później na potańcówkę w stylu milonga.

Michał Jeżewski przedstawił panią Iwonę z Komorowa, dla której tańczenie tanga jest wielką pasją, stylem życia i ogromną przyjemnością. Dzięki jej kontaktor zaproszeni zostali do Komorowa wspaniali tancerze tanga: Katarzyna i Robert Kandefer, którzy prowadzą szkołę tanga w Warszawie, a także są propagatorami tańczenia tanga. Robert Kandefer jest miłośnik tanga argentyńskiego, z którym zetknął się po raz pierwszy 12 lat temu. Od tamtej pory tango stało się częścią jego życia. Jest uczestnikiem milong na całym świecie.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia krótkiej historii tanga argentyńskiego. Od informacji, że to rodzaj muzyki i tańca, który związany jest z Argentyną, a klasyczne tango charakteryzuje się improwizacją i bliskością partnerów. Istnieją oczywiście kroki według których taniec jest prowadzony. W tangu zawsze prowadzi partner. Warto pamiętać, że  tango, zarówno taniec, jak i muzyka,  jest częścią światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości i w 2009 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Katarzyna i Robert Kandefer opowiadając o tangu, pokazywali również kroki podstawowe tańca. Zwracali uwagę na dyskretne, ale istotne ruchy, które sprawiają, że taniec jest dynamiczny, ale też elegancki. Kolejnym etapem wieczoru był wspólny taniec. Kursanci z wielką ochotą weszli na parkiet i naśladowali wspaniały taniec instruktorów. Katarzyna i Robert Kandefer przyłączali się do poszczególnych osób i w praktyce pokazywali jak należy tańczyć tango. Była to bardzo udana lekcja podstaw tanga argentyńskiego. Następnie rozpoczęła się potańcówka w stylu milonga. Styl tańczenia milongi jest podobny do tanga. Tango milonga, jako rodzaj tańca, charakteryzuje się mocnym rytmem. Spotkanie trwało do późnego wieczora, zgromadziło wiele osób. Organizatorzy zapowiedzieli, że po nowym roku rozpocznie się nabór na kurs nauki tanga argentyńskiego, który prowadzić będą Katarzyna i Robert Kandefer. Serdecznie zapraszamy!

Wieczór sfinansowany został z budżetu Osiedla Komorów.

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: osiedle Komorów

Zobacz także