Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu

29.01.2017 13:59     277

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.


W sobotę, 28 stycznia, artyści z Teatru Krak-Art z Krakowa zainaugurowali tegoroczny cykl przedstawień teatralnych dla dzieci, które odbywają się w niektórych miejscowościach naszej gminy w ramach funduszu sołeckiego. Aktorzy zawitali do świetlic w Nowej Wsi, Opaczy-Kolonii, sołectwa Komorów i Pęcic Małych, gdzie zaprezentowali swoją adaptację tej niezwykłej baśni. Baśni, którą H.Ch. Andersen napisał zainspirowany folklorem i tradycją innych narodów.

 

Opowieść o losach dwójki dzieci Gerdy i Kaja, przeniosła dzieci w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Bohaterowie, którzy za sprawą okrutnej królowie zostają rozdzieleni bardzo szybko zyskali sympatię wśród młodych widzów. Widzów, którzy także mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z artystami. Kiedy w serce Kaja trafił odłamek zwierciadła, co sprawiło, że chłopiec stał się złośliwy i nieuprzejmy wobec innych ludzi. Kiedy Kaj daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej pałacu. Gerda wyrusza w podróż przez cały świat w poszukiwaniu swojego towarzysza zabawy. W tej podróży bardzo często i chętnie pomagają jej dzieci zasiadające na widowni. Czy to kiedy szeptem wywołują renifera, czy wtedy, gdy pomagają Gerdzie ukryć się przed okrutnym zbójnikiem. Ta baśniowa podróż oczywiście kończy się dobrze, a Gerda i Kaj szczęśliwie wracają w rodzinne strony.

 

Wspaniała teatralna podróż do krainy Królowej Śniegu bardzo się spodobała najmłodszym widzom. Dzieci były zachwycone barwnymi kostiumami i scenografią, która w pełni oddawała baśniowy świat i klimat przedstawienia. Przedstawienia, które było także świetną okazją do poznania siły przyjaźni i zwycięstwa dobra nad złem. Co jak wiemy jest ważne nie tylko w baśniowych opowieściach, ale przede wszystkim w naszym codziennym życiu. 

 

Teatrzyk został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa: Nowa Wieś, Opacz-Kolonia, Komorów oraz Pęcice Małe.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa Wieś – Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży 04.06.2017 21:40

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.

czytaj więcej
Spinningowe zawody w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spinningowe zawody wędkarskie w Nowej Wsi 04.06.2017 18:50

Wielu wędkarzy często się zastanawia nad tym, dlaczego jednym się udaje wygrywać zawody, a innym niestety przychodzi to z wielką trudnością. Jaką technikę łowienia obrać, aby wygrać zawody można było się dowiedzieć podglądając uczestników spinningowych zawodów w Nowej Wsi, które 4 czerwca odbyły się nad zbiornikiem Smug.

czytaj więcej