Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu

29.01.2017 13:59     286

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.


W sobotę, 28 stycznia, artyści z Teatru Krak-Art z Krakowa zainaugurowali tegoroczny cykl przedstawień teatralnych dla dzieci, które odbywają się w niektórych miejscowościach naszej gminy w ramach funduszu sołeckiego. Aktorzy zawitali do świetlic w Nowej Wsi, Opaczy-Kolonii, sołectwa Komorów i Pęcic Małych, gdzie zaprezentowali swoją adaptację tej niezwykłej baśni. Baśni, którą H.Ch. Andersen napisał zainspirowany folklorem i tradycją innych narodów.

 

Opowieść o losach dwójki dzieci Gerdy i Kaja, przeniosła dzieci w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Bohaterowie, którzy za sprawą okrutnej królowie zostają rozdzieleni bardzo szybko zyskali sympatię wśród młodych widzów. Widzów, którzy także mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z artystami. Kiedy w serce Kaja trafił odłamek zwierciadła, co sprawiło, że chłopiec stał się złośliwy i nieuprzejmy wobec innych ludzi. Kiedy Kaj daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej pałacu. Gerda wyrusza w podróż przez cały świat w poszukiwaniu swojego towarzysza zabawy. W tej podróży bardzo często i chętnie pomagają jej dzieci zasiadające na widowni. Czy to kiedy szeptem wywołują renifera, czy wtedy, gdy pomagają Gerdzie ukryć się przed okrutnym zbójnikiem. Ta baśniowa podróż oczywiście kończy się dobrze, a Gerda i Kaj szczęśliwie wracają w rodzinne strony.

 

Wspaniała teatralna podróż do krainy Królowej Śniegu bardzo się spodobała najmłodszym widzom. Dzieci były zachwycone barwnymi kostiumami i scenografią, która w pełni oddawała baśniowy świat i klimat przedstawienia. Przedstawienia, które było także świetną okazją do poznania siły przyjaźni i zwycięstwa dobra nad złem. Co jak wiemy jest ważne nie tylko w baśniowych opowieściach, ale przede wszystkim w naszym codziennym życiu. 

 

Teatrzyk został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa: Nowa Wieś, Opacz-Kolonia, Komorów oraz Pęcice Małe.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców Pęcić Małych

Wigilia mieszkańców Pęcic Małych 17.12.2017 11:35

Wigilia mieszkańców Pęcic Małych odbyła się w sobotę, 16 grudnia. Spotkanie świąteczne zorganizowała Rada Sołecka Pęcic Małych i Zdzisława Krupa, sołtys. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i radni.

czytaj więcej
Sportowy Mikołaj w Pęcicach Małych. Foto: bz.

Sportowy Mikołaj w Pęcicach Małych 11.12.2017 10:05

W sobotę, 9 grudnia, odbyła się zabawa dla dzieci z okazji mikołajek. Zorganizował ją Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych, wraz z radą sołecką.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej