Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu

29.01.2017 13:59     292

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.


W sobotę, 28 stycznia, artyści z Teatru Krak-Art z Krakowa zainaugurowali tegoroczny cykl przedstawień teatralnych dla dzieci, które odbywają się w niektórych miejscowościach naszej gminy w ramach funduszu sołeckiego. Aktorzy zawitali do świetlic w Nowej Wsi, Opaczy-Kolonii, sołectwa Komorów i Pęcic Małych, gdzie zaprezentowali swoją adaptację tej niezwykłej baśni. Baśni, którą H.Ch. Andersen napisał zainspirowany folklorem i tradycją innych narodów.

 

Opowieść o losach dwójki dzieci Gerdy i Kaja, przeniosła dzieci w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Bohaterowie, którzy za sprawą okrutnej królowie zostają rozdzieleni bardzo szybko zyskali sympatię wśród młodych widzów. Widzów, którzy także mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z artystami. Kiedy w serce Kaja trafił odłamek zwierciadła, co sprawiło, że chłopiec stał się złośliwy i nieuprzejmy wobec innych ludzi. Kiedy Kaj daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej pałacu. Gerda wyrusza w podróż przez cały świat w poszukiwaniu swojego towarzysza zabawy. W tej podróży bardzo często i chętnie pomagają jej dzieci zasiadające na widowni. Czy to kiedy szeptem wywołują renifera, czy wtedy, gdy pomagają Gerdzie ukryć się przed okrutnym zbójnikiem. Ta baśniowa podróż oczywiście kończy się dobrze, a Gerda i Kaj szczęśliwie wracają w rodzinne strony.

 

Wspaniała teatralna podróż do krainy Królowej Śniegu bardzo się spodobała najmłodszym widzom. Dzieci były zachwycone barwnymi kostiumami i scenografią, która w pełni oddawała baśniowy świat i klimat przedstawienia. Przedstawienia, które było także świetną okazją do poznania siły przyjaźni i zwycięstwa dobra nad złem. Co jak wiemy jest ważne nie tylko w baśniowych opowieściach, ale przede wszystkim w naszym codziennym życiu. 

 

Teatrzyk został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa: Nowa Wieś, Opacz-Kolonia, Komorów oraz Pęcice Małe.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Indiański Piknik Rodzinny

Indiański Piknik Rodzinny Data wydarzenia: 03.06.2018

Radni, Sołtys i Rada Sołecka Nowej Wsi zapraszają na Indiański Piknik Rodzinny
z okazji Dnia Dziecka (3 czerwca, godz. 13:00).

czytaj więcej
Spływ kajakowy mieszkańców Opaczy-Kolonii

Spływ kajakowy mieszkańców Opaczy-Kolonii Data wydarzenia: 10.06.2018

Radna, Sołtys i Rada Sołecka Opaczy-Kolonii zapraszają na 4.rodzinny spływ kajakowy. Miejsce spływu - rzeka Pilica (10 czerwca, godz. 7:45)

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej