10.02.2010 11:15

Teatrzyk dla dzieci w Opaczy Kolonii

19
W czasie ferii, w środę 03 lutego, dzieci mogły obejrzeć przedstawienie o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Odbyło się ono w świetlicy, w Opaczy Kolonii.
Na inscenizację przybyły dzieci zarówno w wieku szkolnym, jak i przedszkolnym. Nie zabrakło również takich, które mają zaledwie roczek. Świetlica wypełniona była po brzegi.
Gdy rozpoczęło się przedstawienie, na sali zapanowała cisza. Dzieci w skupieniu oglądały poszczególne sceny z bajki braci Grimm. Najwięcej radości jednak było, gdy mogły bezpośrednio uczestniczyć w przedstawieniu i wystąpić wraz z aktorami. Wspólnie ze Śnieżką sprzątały domek krasnoludków, czy też przebrane za krasnale, ochoczo śpiewały i podskakiwały przy piosence My jesteśmy krasnoludki. Pytane przez aktorów jak pomagają w domu, wymieniały różne prace, takie jak: sprzątanie zabawek, odkurzanie, mycie podłóg, mycie naczyń. Okazało się, że to nie tylko wiedza teoretyczna. Rodzice zgodnie potwierdzili, że ich pociechy wykonują wszystkie te czynności.

W bajce, jak to w bajce, wszystko szczęśliwie się skończyło: Królewna Śnieżka została uratowana przez księcia, dzieci zaś wychodziły z przedstawienia z uśmiechem na twarzach.
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji