05.03.2020 11:10

TURNIEJ PING-PONGA W GRANICY

64
Marzec to już prawie wiosna, to dobry czas, by ruszyć z aktywnością fizyczną. W Granicy odbył się turniej ping-ponga.

W niedzielę, 1 marca, w świetlicy w Granicy, już od rana gromadzili się entuzjaści gry w ping-ponga. O godzinie dziesiątej rozpoczął się turniej, wzięło w nim udział blisko dwudziestu zawodników. Organizatorzy turnieju: Agnieszka Paradowska, radna i członek Zarządu Osiedla Granica i Paweł Łąpieś, przewodniczący oraz Anna i Aleksandra Świątek, członkinie poprzedniego Zarządu Osiedla Grania już wcześniej rozpoczęli przygotowania, zostały przygotowane stoły ping-pongowe, piłeczki i rakietki. W holu czekała woda, była też serwowana kawa i herbata.

Zasady organizacji turnieju były klasyczne, odbyło się losowanie. Nazwiska osób, które ze sobą zagrały losował chłopiec, syn jednego z uczestników turnieju. Turniej wygrał Marek Cyliński, drugie miejsce zdobył - Sławomir Stępniak, trzecie – Marek Biernat. Zwycięzcy otrzymali medale, a także nagrody. Był to sprzęt do gry w ping-ponga.

W turnieju ważna była rywalizacja, wynik i zdobyte miejsce, ale nie mniej ważne były rozmowy i relacje towarzyskie, które zawiązały się miedzy uczestnikami turnieju.

Warto dodać, że turniej odbył się po raz kolejny. Ale od samego początku stał się ważnym wydarzeniem w Granicy. Okazuje się, że mieszka tu wielu entuzjastów ping-ponga. W kolejną niedzielę, 8 marca, odbędzie się turniej dla dzieci do lat 16. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału.

Ping-pong to wspaniała okazja, żeby trochę poruszać się i pobiegać. Ale warto też pamiętać, że Granica otoczona jest pięknym lasem, dlatego spacery, a może nawet bieganie po lesie jest równie dobrą aktywnością. Tym bardziej, że idzie wiosna!  

Zobacz także