Turniej Scrabble’a w Komorowie

23.11.2015 11:25     132
Turniej Scrabble’a w Komorowie
W trakcie turnieju IV Turniej Scrabble’a w Komorowie W czasie turnieju. Turniej trwał przeszło sześć godzin. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników Wyniki IV Turnieju Scrabble’a w Komorowie odczytał organizator Wojciech Irmiński. Nagrody pocieszenia dla uczestników turnieju wręczał Michał Jeżewski. Nagroda specjalna od firmy bobomio.pl (kosmetyki naturalne). Wręcza Halina Mrozek. Zwycięzcy IV Turnieju Scrabble’a w Komorowie. Od prawej: Danuta Irmińska, Krzysztof Dudzik i Witold Błaszczyk. Gratulujemy!
Podobne tematy: Komorów Osiedle

21 listopada, w sobotę, odbył się IV turniej gry w scrabble. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Krzysztof Dudzik, drugie – Witold Błaszczyk, trzecie – Danuta Irmińska.


Gratulujemy! Turniej zorganizował Zarząd Osiedla Komorów. SCRABBLE jest to planszowa gra słowna, która polega na ułożeniu jak największej liczby słów na planszy z losowo wybranych liter.

 

W komorowskich rozgrywkach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem, wzięło udział 16 osób. Każdy z graczy turnieju rozegrał pięć partii. Każda partia trwała 40 minut. Uczestnicy grali parami, każdy zawodnik miał piętnaście minut na wszystkie swoje ruchy w poszczególnej grze. Celem gry jest uzyskanie jak najwyższego wyniku punktowego. Zasady gry są takie, że wygra ten z graczy, który uzyska wyższą liczbę punktów, zaś w razie remisu punktowego, wygrywa ten z graczy, który w ostatnim swoim ruchu utworzy słowo o wyższej wartości punktowej.

 

Pierwsze miejsce w turnieju zajął Krzysztof Dudzik, któremu udało się zebrać podczas całego turnieju – 1743 punkty. Drugie zdobył Witold Błaszczyk, który zdobył niewiele mniej, bo 1706 punktów. Trzecie miejsce zajęła Danuta Irmińska – zdobyła 1510 punktów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, kupony  o różnych wartościach do sieci sklepów Empik, które zostały sfinansowane z funduszu osiedla. Nagrody i dyplomy wręczał Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów, a także organizatorzy: Wojciech Irmiński, mieszkaniec Komorowa, który przez cały czas trwania turnieju dbał, aby jego przebieg był prawidłowy, a także Halina Mrozek, wielka entuzjastka gry w scrabble zasiadająca w jury, która dostarczyła wyposażenie, czyli plansze, zegary i inne potrzebne akcesoria. Dodatkowo Halina Mrozek ufundowała nagrodę specjalną dla pani - uczestniczki, która zdobyła największą liczbę punktów w turnieju. W tym roku naturalne, hipoalergiczne kosmetyki od firmy bobomio.pl otrzymała Danuta Irmińska. 

 

W IV komorowskim turnieju scrabble’a wzięli również udział: Jakub i Łukasz Gralak, Teresa Tomaszewska, Anna Wróblewska, Bartosz Chlebicki, Michał Sachnowski, Grzegorz Maziarski, Grzegorz Śliwiński, Anna Maciejewicz, Dorota Zielińska, Elżbieta Raczkowska, Anna Madycka i Iwona Woźniak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Organizatorzy zapraszają do udziału w turnieju w przyszłym roku!        

 

 

 

 

    

 

 

 

 

    

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie

Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie 12.11.2015 12:25

Po raz siódmy mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego, by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Impreza plenerowa w Komorowie

Impreza plenerowa w Komorowie 21.09.2015 08:30

19 września odbyła się na placu Paderewskiego w Komorowie sportowa impreza plenerowa „Aktywny Komorów”. Na sportową sobotę w sąsiedzkim gronie zaprosił mieszkańców Zarząd Osiedla Komorów.

czytaj więcej
„Kochanek Sybilli Thompson - premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Teatralnia

„Kochanek Sybilli Thompson"- premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Teatralnia" 01.06.2015 20:25

W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej