17.10.2013 00:00

TV Mupp Show
– widowisko i zabawa dla dzieci

12
13 października, w szkole podstawowej w Michałowicach dzieci miały możliwość uczestniczenia w muzycznym spektaklu "TV Mupp Show", a następnie w zabawie z konkursami. Przez cały czas dzieci bawiły się znakomicie.
Dzieci reagowały spontanicznie – rozmawiały z aktorami i mupetami, doradzały im. Bywało, że przekrzykiwały się, bo każdy maluch miał coś innego do powiedzenia i każdy oczywiście przekonywał do swojej racji. Niekiedy panowała zupełna cisza. Czyli że aktorzy w pełni panowali nad milusińską publicznością.

Na początku przedstawienia ta bardzo młoda publiczność uwierzyła, że spektakl nie odbędzie się. Słynny reżyser Marcelini wzywał pomocy, bo aktorzy nie przyszli. – Kochane bambini gdzie są moje aktore! – krzyczał. Niestety, nie pomogło. Nie pomogły też nawoływania dzieci.

Wybitny artysta nie załamał jednak rąk. Zorganizował casting. Mamma mija, tragedia na casting przychodziły różne mupety: Jąjąkała czy piosenkarka, która nie potrafi śpiewać. Zażądała od dzieci, by te biły jej brawo. Niektóre nawet zaczęły to robić i to bardzo głośno, ale i te po chwili doszły do wniusku: za co mamy bić brawo?

Mamma mija katastrofija na scenę wpadł smok. Śpiewał wprawdzie pięknie, ale chciał zjeść reżysera. Na szczęście nie złapał Marceliniego. Dzieci śmiały się i biły brawo. Śmiać się z tego, że potwór niemal zjadł głównego bohatera sztuki?! Oj, to chyba nieładnie.

Ogromnemu, z wielkimi zębami Bolizębowi dzieci doradziły, by mył zęby. Dziewczynka z widowni zupełnie poważnie wytłumaczyła Bolizębowi, gdzie w Michałowicach znajduje się gabinet dentystyczny. Boliząb podziękował i przepięknie śpiewając „ach boli boli ząb” pobiegł do dentysty.

Spektakl zakończył się happy endem – oczywiście dzięki dzieciom, które pomogły Rockmanowi. Ten swoim śpiewem zachwycił publiczność, również dlatego że akompaniowało mu czterech gitarzystów, którzy wbiegli na scenę z widowni.

Mupetowe show skończyło się, ale to był początek zabawy. „Będzie zabawa, będzie się działo, będzie głośno, będzie radośnie” – zapewnili śpiewająco aktorzy. I tak było, i nawet bardziej. – A teraz bierzemy się za ręce – zachęcały mupetowe stwory oraz aktorzy i rozpoczęły się tańce, korowody i konkursy. Majtkowie – (czyli dzieci, oczywiście roześmiane), na rozkaz kapitana wchodziły na pokład okrętu i schodziły – a statkiem kołysało coraz mocniej i trzeba było wykazać się refleksem; wężykiem biegały tańcząco i śpiewająco. Brały udział w sztafetach…

* * *
W TV Mupp Show wystąpili absolwenci zamiejscowego Wydziału Sztuki Lalkarskiej z siedzibą w Białymstoku, (który jest wydziałem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie): Joanna Stanowska – właścicielka teatru Art Show, Patrycja Czyżewska i Łukasz Ligęza. Oni napisali teksty do spektaklu – z tekstami piosenek. Autorem scenariusza jest J. Stanowska, a muzykę skomponował Bartłomiej Tarkowski.
* * *
Spektakl został sfinansowany z funduszu soleckiego Michałowic Wsi.
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak