W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.
Spotkanie Wielkanocne Foto: bz. W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Spotkanie z seniorami w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Spotkanie z seniorami w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Moment święcenia pokarmu i ludzi. Foto: bz. Uroczysty poczęstunek Foto: bz. Uroczysty poczęstunek Foto: bz. Uroczysty poczęstunek Foto: bz. Wesołego Alleluja! Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.


W spotkaniu uczestniczyła także przewodnicząca Rejonowego Związku  Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Ewa Adamczyk.

Zebranych gości powitała Katarzyna Parzyńska, radna i Urszula Skwierczyńska, przewodnicząca koła w sołectwie Komorów. Gospodynie wieczoru złożyły wszystkim emerytom najlepsze świąteczne życzenia. Uczestników przywitały także pięknie przystrojone stoły, na których nie mogło zabraknąć wielkanocnych przysmaków.

 

Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom zdrowia i radości. Powiedział, że zawsze z wielką sympatią i dużą przyjemnością odwiedza seniorów z sołectwa Komorów. "Zawsze jestem pod wrażeniem dobrej atmosfery, która tu panuje" – powiedział Krzysztof Grabka, wójt gminy.

 

Zasadniczym momentem spotkania była modlitwa i poświęcenie pokarmów świątecznych. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii, życzył zebranym, aby nadchodzące święta dały wszystkim możliwość spotkania się w rodzinnym, najbliższym gronie. Przywołał także wspomnienia czasu świątecznego spędzonego wraz z rodzicami i rodzeństwem w młodości.

Życzenia złożyła Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która seniorom z sołectwa Komorów jest świetnie znana. Życzyła wszystkim, aby święta i wiosna dodały pozytywnej energii i pogody ducha na co dzień.    

 

Podczas spotkania panował świąteczny, uroczysty nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy. Warto dodać, że świetlica była bardzo gustownie udekorowana świątecznymi stroikami. Niestety, w spotkaniu nie mógł uczestniczyć Artur Kostera, sołtys sołectwa Komorów, którego zatrzymały obowiązki w pracy. Niemniej jednak wszystkim przesłał najlepsze świąteczne życzenia.  

Organizatorzy zapraszają na tradycyjne już święcenie pokarmu wielkanocnego w Wielką Sobotę. Święcenie odbędzie się w Kaliszowym Gaiku o godzinie 10.30. Zapraszamy!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej