Warsztaty bębniarskie

25.02.2018 20:25     192

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.


Djembe to instrument pochodzący z Afryki, który swoim kształtem przypomina kielich. Wykonany jest z jednego kawałka drewna pokrytego membraną z wysokiej jakości, naturalnej skóry naciągniętej za pomocą specjalnie splatanego, mocnego sznura. Djembe jest narzędziem muzycznym o bardzo szerokich możliwościach brzmieniowych zależnych od techniki gry, która sprawia, że świetnie sprawdza się jako instrument rytmiczny.

 

Rytmu nie zabrakło na rozpoczynających się warsztatach bębniarskich, które dla mieszkańców osiedli: Komorów i Michałowice zorganizowały ich zarządy. Pierwsze zajęcia odbyły się 21 lutego w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, a kolejne odbędą się 28 lutego w szkole w Komorowie. I tak przemiennie, co tydzień, do końca kwietnia, raz w Michałowicach, raz w Komorowie.

 

Organizatorzy zapewniają dla uczestników warsztatów bębny na miejscu, ale jeśli ktoś poczuje potrzebę ćwiczenia na swoim djembe, to oczywiście jak najbardziej można wziąć go na zajęcia ze sobą.

 

Jak wiadomo, muzyka nie tylko łączy pokolenia, ale potrafi również bawić i odprężać. Właśnie tak było na pierwszych warsztatach w Michałowicach. Prowadzący zajęcia - Rafał Wyszyński, rozpoczyna naukę od zagrania rytmu do znanej wyliczanki „Kipi kasza, kipi groch”. Jak to wygląda? To proste. Dwa basy, czyli dwa uderzenia pełnymi dłońmi na przemian, raz lewą i raz prawą ręką w środek bębna, następnie dwa slapy, czyli dwa uderzenia końcami palców na przemian, raz lewą i raz prawą ręką w brzeg bębna, po czym jeszcze raz podwójne basy i raz slap. Krótki pokaz i po chwili wszyscy uczestnicy bez trudu odtwarzają rytm, wspólnie budując atmosferę zgodnego zespołu muzycznego.

 

Warsztaty to ciekawe miejsce, w którym można dać upust energii, a radość płynąca z grania na bębnach inspiruje do tworzenia nowych rytmów.

 

Zajęcia bębniarskie są finansowane z funduszów:  osiedla Komorów i osiedla  Michałowice.

 

 

Zobacz także

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej