Warsztaty fotograficzne

26.10.2016 10:30     404

Fotografia jest wspaniałym hobby stając się dla wielu osób prawdziwą pasją. Jednak, kiedy robimy zdjęcia, to niejednokrotnie okazuje się, że efekty naszej pracy nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Zdjęcia są nie ostre, prześwietlone lub też niedoświetlone, a kadr ucieka gdzieś w siną dal.


Okazję do tego, aby poprawić swoje fotograficzne umiejętności mieli mieszkańcy Reguł i Michałowic - Wsi podczas kończących się warsztatów które odbywały się w sali przy ul. Raszyńskiej 34. Obecnie swój fotograficzny warsztat szlifują także mieszkańcy osiedla i sołectwa Michałowice.   

 

Warsztaty fotograficzne to szansa dla chcących uporządkować swoją wiedzę i zyskać wrażliwości na światło, cienie i kolory. To także okazja, aby pobudzić swoją kreatywność i nauczyć się widzenia czasami banalnych sytuacji, które mogą się stać wspaniałym tematem zdjęcia.

 

W trakcie zajęć uczestnicy przede wszystkim poznają swoją lustrzankę i obiektywy do niej tak, aby efektywnie wykorzystać zawartą w nich moc. Zgłębiają tajniki związane z kompozycją fotograficzną, na którą składają się: mocne punkty na zdjęciu, ostrość zdjęcia, kierunki kadru, plany oraz efekt skali. Uczestnicy poznają również podstawy naświetlania, a w tym zasady ekspozycji, czym jest histogram, jak wykonać pomiar światła, tryby ustawień oraz czas naświetlania i przesłonę.

 

Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy warsztatów otrzymują do wykonania pracę domową, której zadaniem jest utrwalenie wiadomości przekazanych w czasie wykładów, pobudzenie fotograficznej wyobraźni oraz nabycia nawyków do robienia zdjęć. Jej efekty następnie są wspólnie omawiane podczas kolejnego spotkania.

 

Nieodłącznym elementem warsztatów są plenery fotograficzne w trakcie, których uczestnicy spacerując i poszukując ciekawych kadrów na nowo poznają i odkrywają miejsca związane z gminą Michałowice.

 

Warsztaty sfinansowane zostały z funduszów sołeckich sołectwa Michałowice i Reguł oraz osiedla Michałowice. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej