28.10.2019 09:30

Warsztaty muzyczne z El Salsero w LO, w Komorowie

67
Koncertujący w naszej gminie zespół El Salsero poprowadził warsztaty muzyczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

Warsztaty w komorowskim liceum mimo tego, że uczestniczyli w nich jedynie uczniowie pierwszych klas, to i tak na jeden dzień zmieniły budynek szkoły w jedną wielką salę lekcyjna wypełnioną muzyką latynoamerykańską. W salach lekcyjnych i na korytarzach słychać było gorące rytmy salsy. Wszystko za sprawą zespołu El Salsero który zawitał do Komorowa. El Salsero to zespół, który powstał ponad 10 lat temu w stolicy Kostaryki, San Jose, a jego założycielem jest Polak, Michał Stawarski.

Jak przystało na warsztaty odbyły się one w interaktywnej formule. To najlepszy sposób na naukę i poznanie świata, z którego przybyli muzycy z El Salsero. To była swego rodzaju lekcja muzyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie w jednym. Oprócz śpiewania i prezentacji instrumentów, na których swoich sił spróbowali również uczniowie, muzycy opowiedzieli o krajach skąd pochodzą. Tak więc podczas wtorkowych warsztatów, które odbyły się 22 października uczniowie z LO w Komorowie wybrali się w muzyczną podróż m.in. na Kubę i do Kostaryki. Nie zabrakło również cennych rad, jak zachowywać się będąc w tych krajach, na co zwracać uwagę, a czego unikać. Jaka jest miejscowa ludności i co warto zobaczyć, gdzie pojechać. To bardzo ważne wskazówki, które niewątpliwie przydadzą się każdemu, kto tylko będzie miał okazje odwiedzić kraje Ameryki Środkowej, w których króluje salsa.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: szkoła w Komorowie

Zobacz także