04.12.2017 19:40

Warsztaty świąteczne w Regułach.

183
Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

Okazją do przygotowania tak miłego upominku były warsztaty świąteczne, które w sobotę 2 grudnia oraz niedzielę 3 grudnia odbyły się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13, w Regułach. Dwa dni, ponieważ zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że organizatorzy sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oraz rada sołecka postanowili umożliwić udział wszystkim chętnym. 


Renifery, choinki, bombki, prezenty i gwiazdki. Te wzory najczęściej można było odnaleźć na świątecznych kartkach, które powstały w trakcie dwudniowych warsztatów w Regułach. Malowane, rysowane i zdobione. Każda forma możliwa, a ich rezultaty z pewnością dostarczą obdarowanym wiele radości i wzruszeń.


Jednak kartki bożonarodzeniowe nie były jedynym tematem warsztatów. Jak wiadomo czas oczekiwania na Bożonarodzeniową Gwiazdkę potrafi się dłużyć, a świetnym pomysłem na jego odliczanie jest kalendarz adwentowy. Kalendarz, w którym pod każdym dniem do zbliżających się świąt ukryta jest mała, słodka niespodzianka. No może niezupełnie była to niespodzianka, ponieważ osobiście trzeba było przygotować kalendarz, ale i tak codzienne odkrywanie kolejnej kieszonki uprzyjemni przedświąteczny czas.


Wykonanie kalendarza adwentowego nie było już tak proste jak kartki świątecznej i wymagało zaangażowania całej rodziny. Najpierw do arkuszy trzeba było przymocować ozdobny zaczep, na którym zawiśnie kalendarz. Tu pomagali rodzice, jak również w przygotowaniu kieszonek, które można było zrobić z materiału lub papieru. Następnie dzieci wykonywały ozdoby na kieszonkach, a także wypełniały je ulubionymi słodkościami. Pracę kończyło wspólne mocowanie kieszonek do arkusza oraz odpowiednie numerowanie.

 

To jednak nie koniec zadań jakie czekały na uczestników warsztatów.  Na zakończenie wszyscy przygotowali przepiękne lampiony, które swym  światłem ocieplą niejeden pokój podczas zimowych długich wieczorów.  

 

Warsztaty świąteczne w Regułach to był czas wspaniałej rodzinnej zabawy, który z pewnością przedłuży się do nadejścia pierwszej, świątecznej gwiazdki.  


Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Reguły. Warsztaty poprowadziły Agnieszka Zaborek I Małgosia Posel. 

 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Zobacz także