Warsztaty teatralne DRAMA. fot. Mariusz Marcysiak
Uśmiech na buziach dzieci podczas zajęć to częsty widok. fot. Mariusz Marcysiak Zabawa w improwizację. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spontanicznością i kreatywnością wykazują się wszyscy uczestnicy. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Zabawa w aktorstwo to dobry początek do tego żeby zainteresować dzieci wielką sztuką, ale i nie tylko. 5 października w szkole podstawowej w Michałowicach rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych „Drama”, których organizatorami są osiedle Michałowice oraz sołectwo Michałowice.


Warsztaty prowadzone przez Piotra Siennickiego z „act & play” to świetnie spędzony czas w trakcie, którego dzieci ćwiczą gry i sceny aktorskie, dzięki którym rozwijają pewność siebie, kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność, i asertywność. Ta cecha pomaga gdy trzeba odmówić swoim rówieśnikom, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszystko wplecione w cały ciąg zabaw dostosowanych do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz możliwości dzieci.

 

Tym, co charakteryzuje warsztaty „Drama” jest fakt, iż wszystkie sceny, postaci oraz dialogi są kreowane przez prowadzącego i dzieci na bieżąco podczas zajęć. Dzięki temu dzieci nie mają możliwości pomyłki, ponieważ wszystko, co prezentują jest improwizowane, a reakcje uczestników na zastaną sytuację są szybkie i spontaniczne.

 

Uśmiech na twarzach dzieci oraz ich zaangażowanie w trakcie warsztatów pozwala stwierdzić, iż jest to wspaniała zabawa, w której świetnie się czują, ale i dzięki której rozwijają umiejętności tak potrzebne w naszym życiu.

 

Program warsztatów jest dopasowany do dzieci w różnym wieku, a same warsztaty odbywają się w środy w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Uczniowie kl. 0-III godz. 13:45 – 14:45 w sali B 102

Uczniowie kl. IV-VI godz. 15:30 – 16:30 w sali E 2

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w szkole podstawowej w Michałowicach.

 

Warsztaty teatralne „Drama” są finansowane z funduszów sołectwa Michałowice i osiedla Michałowice.

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej