Warsztaty teatralne DRAMA. fot. Mariusz Marcysiak
Uśmiech na buziach dzieci podczas zajęć to częsty widok. fot. Mariusz Marcysiak Zabawa w improwizację. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spontanicznością i kreatywnością wykazują się wszyscy uczestnicy. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Zabawa w aktorstwo to dobry początek do tego żeby zainteresować dzieci wielką sztuką, ale i nie tylko. 5 października w szkole podstawowej w Michałowicach rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych „Drama”, których organizatorami są osiedle Michałowice oraz sołectwo Michałowice.


Warsztaty prowadzone przez Piotra Siennickiego z „act & play” to świetnie spędzony czas w trakcie, którego dzieci ćwiczą gry i sceny aktorskie, dzięki którym rozwijają pewność siebie, kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność, i asertywność. Ta cecha pomaga gdy trzeba odmówić swoim rówieśnikom, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszystko wplecione w cały ciąg zabaw dostosowanych do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz możliwości dzieci.

 

Tym, co charakteryzuje warsztaty „Drama” jest fakt, iż wszystkie sceny, postaci oraz dialogi są kreowane przez prowadzącego i dzieci na bieżąco podczas zajęć. Dzięki temu dzieci nie mają możliwości pomyłki, ponieważ wszystko, co prezentują jest improwizowane, a reakcje uczestników na zastaną sytuację są szybkie i spontaniczne.

 

Uśmiech na twarzach dzieci oraz ich zaangażowanie w trakcie warsztatów pozwala stwierdzić, iż jest to wspaniała zabawa, w której świetnie się czują, ale i dzięki której rozwijają umiejętności tak potrzebne w naszym życiu.

 

Program warsztatów jest dopasowany do dzieci w różnym wieku, a same warsztaty odbywają się w środy w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Uczniowie kl. 0-III godz. 13:45 – 14:45 w sali B 102

Uczniowie kl. IV-VI godz. 15:30 – 16:30 w sali E 2

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w szkole podstawowej w Michałowicach.

 

Warsztaty teatralne „Drama” są finansowane z funduszów sołectwa Michałowice i osiedla Michałowice.

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 23.07.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach: 23 lipca, w miejscowości Michałowice oraz 24 lipca, w miejscowościach: Michałowice i Komorów.

czytaj więcej
Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej