07.10.2016 20:25

Warsztaty teatralne dla dzieci – Michałowice

208
Zabawa w aktorstwo to dobry początek do tego żeby zainteresować dzieci wielką sztuką, ale i nie tylko. 5 października w szkole podstawowej w Michałowicach rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych „Drama”, których organizatorami są osiedle Michałowice oraz sołectwo Michałowice.

Warsztaty prowadzone przez Piotra Siennickiego z „act & play” to świetnie spędzony czas w trakcie, którego dzieci ćwiczą gry i sceny aktorskie, dzięki którym rozwijają pewność siebie, kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność, i asertywność. Ta cecha pomaga gdy trzeba odmówić swoim rówieśnikom, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszystko wplecione w cały ciąg zabaw dostosowanych do poziomu umiejętności, zainteresowań oraz możliwości dzieci.

 

Tym, co charakteryzuje warsztaty „Drama” jest fakt, iż wszystkie sceny, postaci oraz dialogi są kreowane przez prowadzącego i dzieci na bieżąco podczas zajęć. Dzięki temu dzieci nie mają możliwości pomyłki, ponieważ wszystko, co prezentują jest improwizowane, a reakcje uczestników na zastaną sytuację są szybkie i spontaniczne.

 

Uśmiech na twarzach dzieci oraz ich zaangażowanie w trakcie warsztatów pozwala stwierdzić, iż jest to wspaniała zabawa, w której świetnie się czują, ale i dzięki której rozwijają umiejętności tak potrzebne w naszym życiu.

 

Program warsztatów jest dopasowany do dzieci w różnym wieku, a same warsztaty odbywają się w środy w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Uczniowie kl. 0-III godz. 13:45 – 14:45 w sali B 102

Uczniowie kl. IV-VI godz. 15:30 – 16:30 w sali E 2

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w szkole podstawowej w Michałowicach.

 

Warsztaty teatralne „Drama” są finansowane z funduszów sołectwa Michałowice i osiedla Michałowice.

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także