Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz
Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. W spotkaniu wielkanocnym uczestniczył Krzysztof Grabka, z żoną, radni i Ewa Adamczyk, przewodnicząca Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Foto: bz. Krzysztof Grabka i Andrzej Perdzyński. Foto: bz. Paweł Łąpieś i Ryszard Dutkiewicz. Foto: bz. Moment święcenia potraw. Foto: bz. Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. Czas życzeń. Foto: bz. Spotkanie wielkanocne w gronie seniorów z Granicy. Foto: bz. Jajka - symbol nowego życia. Symbol świąt wielkanocnych. Foto: bz.
Podobne tematy: Osiedle Granica

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.


Spotkania wielkanocne w gronie emerytów są utrwalonym zwyczajem w naszej gminie, a seniorzy przygotowują się do nich z dużą pieczołowitością. Tego dnia świetlica została pięknie udekorowana świątecznymi i wiosennymi akcentami. Stoły przykryły białe obrusy oraz ozdobiły bukiety tulipanów i żonkili. Dodatkowe przystrojenie stanowiły: kolorowe jajka, zajączki i kurczaczki. Na srebrnych tacach przygotowane zostały jaja i baranki.

 

Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński zaprosił zebranych do wspólnej modlitwy i poświęcenia pokarmów, po czym złożył wszystkim wielkanocne życzenia.

 

Uroczyste spotkanie emerytów z Granicy prowadził Ryszard Dutkiewicz, przewodniczący koła. Wszystkim zebranym życzył spokojnych i pełnych optymizmu Świąt Wielkanocnych, pogody ducha, a przede wszystkim zdrowia. Miłym akcentem była prezentacja wiersza, która wprowadziła refleksję i zadumę nad zbliżającym się czasem Męki Pańskiej.  

 

Wśród zaproszonych gości była Ewa Adamczyk, przewodnicząca Rejonowego Związku  Emerytów, Rencistów i Inwalidów, która koleżankom i kolegom z granickiego koła, życzyła radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

W spotkaniu w Granicy uczestniczył również wójt Krzysztof Grabka, z żoną, który w imieniu Elżbiety Biczyk, przewodniczącej rady gminy, a także pracowników Urzędu Gminy Michałowice, złożył serdeczne życzenia. Powiedział, że spotkania w Granicy są ogromną przyjemnością, bo z przyjemnością i satysfakcją widzi, jakie wspaniałe przedsięwzięcia wspólnie organizują. Do życzeń przyłączyli się: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, radni, a także przewodniczący Zarządu Osiedla Granica - Paweł Łąpieś.

 

Potem był czas życzeń. A także chwile na miłe rozmowy i poczęstunek - różnorodne, wspaniałe potrawy wielkanocne, z żurkiem świątecznym na czele.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej