25.06.2017 10:40

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

329
Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

Letni festyn „Komorowskie wianki” nawiązuje do starosłowiańskiej tradycji i rodzimych obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. Noc z 21 na 22 czerwca jest najkrótsza w całym roku. Jest to zatem okazja do wspaniałej zabawy! Impreza rozpoczęła się od  puszczania wianków, które z wielkim zapałem i starannością zostały przygotowane przez dzieci. Emocji było bardzo dużo. Sołtys Artur Kostera pomagał, aby wszystkie wianki bardzo dobrze prezentowały się na wodzie. Następnie dzieci uczestniczące konkursie zostały nagrodzone upominkami. Wręczył je Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. 

 

Powitanie lata, to także koniec szkoły dla dzieci i początek wakacji. Dlatego też w festynie uczestniczyło wiele dzieci, które dzień wcześniej miały zakończenie roku szkolnego. Początek wakacji to najmilszy czas! Dlatego była to dla nich wyborna zabawa. Dzieci chętnie bawiły się na pobliskim placu zabaw a także piekły kiełbaski przy ognisku.

 

Przesilenie lata to także powód do świętowania dla starszych mieszkańców. Tradycyjnie już mieszkańcy licznie przybyli do Kaliszowego Gaiku na tzw. „potańcówkę na dechach” i świetnie bawili się przy muzyce zespołu „Forte”. Piknik został zorganizowany przez radną gminy, Katarzynę Parzyńską, sołtysa, Artura Kosterę oraz Radę Sołecka Sołectwa Komorów. W świetlicy dla mieszkańców został przygotowany lekki, wiosenny poczęstunek, były pyszne sezonowe owoce, a także znakomite ciasta, kawa i herbata. Wielką atrakcją, zarówno dla dzieci i dorosłych, było również ognisko, gdzie można było upiec kiełbaskę i chleb. Był też grill, a na nim - piekły się szaszłyki i mięso.

 

„Już za moment kończy się wiosna, zaczyna się lato, wakacyjna pora roku. - Bawmy się dobrze” – zachęcali organizatorzy i zapraszali do tańca. Do życzeń dołączył się wójt gminy, który powiedział, że wspólna zabawa w sąsiedzkim gronie, to wartościowa rzecz. Festyn był wyjątkowo udany, wszyscy świetnie się bawili, do zobaczenia za rok!

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Zobacz także