W przeddzień Święta Niepodległości w świetlicy przy ul. Ryżowej 90, w Opaczy-Kolonii, miało miejsce uroczyste wydarzenie – Wieczór Pieśni Patriotycznej. Wydarzenie w trakcie, którego mieszkańcy wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów z chórów „Czerwone Korale i Czerwone Koraliki”.


Pieśni patriotyczne z reguły posiadają formę marszową, która niosła idących na front żołnierzy walczących o niepodległość ojczyzny. Wystarczy wspomnieć o takich pieśniach jak: „Rota”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa”, czy „Hej chłopcy bagnet na broń”. Niekiedy pieśni przybierały także nieco żartobliwą i prześmiewczą formułę, dzięki którym próbowano przetrwać trudne czasy. Czasy wojen i okupacji. Wartym podkreślenia jest też fakt, że pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce pośród pieśni narodowych i są znane tak tym starszym jak i młodszym pokoleniom, co można było zauważyć podczas Wieczoru Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii.

 

To był wieczór napełniający dumą, gdy patrzyło się jak artyści z chórów kierowanych przez Renatę Włodarek i przybyli mieszkańcy, pośród których był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wspólnie śpiewali tak piękne i ważne dla naszego narodu pieśni.

 

Tegoroczny koncert z okazji Święta Niepodległości, odbył się już po raz siódmy i tak jak w latach ubiegłych został zorganizowany przez sołtys i radę sołecką oraz Koło nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opaczy-Kolonii.

 

Na zakończenie koncertu sołtys, Grażyna Grabka wręczyła najmłodszym wykonawcom słodkie upominki, a mieszkańców zaprosiła na ciasto przy kawie i herbacie. 

 

Czwartkowe wydarzenie było również okazją do pochwalenia się przez chór „Czerwone Korale” zdobytym złotym słowikiem podczas III Przeglądu Muzycznego Zespołów Seniorów „Śpiewam, bo lubię”.

 

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - 11 Listopad 2017r. fot. Mariusz Marcysiak

11 listopada – Święto Niepodległości 13.11.2017 21:35

W tym szczególnym dla wszystkich Polaków dniu, upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji, w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę oraz koncert pieśni patriotycznej.

czytaj więcej
Zabawa andrzejkowa w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Opaczy- Kolonii 28.11.2016 15:55

Zabawa andrzejkowa jest ostatnią okazją do potańczenia przed rozpoczynającym się adwentem. Nie mogło, zatem jej zabraknąć w Opaczy-Kolonii, która jest kolejny sołectwem w naszej gminie gdzie mieszkańcy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Gminne obchody Święta Niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Święto Niepodległości w Michałowicach 12.11.2016 09:55

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskaną przez Polskę niepodległość i jest tym świętem, w którym Polacy okazują swój patriotyzm. Z tej okazji 11 listopada, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę oraz koncert pieśni patriotycznej po którym mieszkańcy udali się piknik niepodległościowy.

czytaj więcej
Na pierwszym planie dzieci z zespołu wokalnego „Czerwone Koraliki”

„Wieczór pieśni patriotycznej” w Opaczy-Kolonii 14.11.2015 23:30

12 listopada 2015 r., w świetlicy w Opaczy-Kolonii, już po raz szósty, z okazji Święta Niepodległości odbyła się patriotyczna uroczystość.

czytaj więcej
Patriotyczny koncert w kościele w Michałowicach. Od lewej: Grażyna Mądroch, Jan Zakrzewski, Ryszard Morka i Ewelina Hańska

Uroczystość Święta Niepodległości gminy Michałowice 13.11.2015 23:10

11 listopada, jak co roku, w przepełnionym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach odbyła się gminna uroczystość Święta Niepodległości.

czytaj więcej
Pączki, oczywiście najtłuściejsze, czekają na mieszkańców Opaczy-Kolonii

TŁUSTY CZWARTEK w Opaczy-Kolonii 14.02.2015 19:20

12 lutego 2015 r. – po raz kolejny, w ostatni czwartek karnawału – w świetlicy w Opaczy-Kolonii odbyło się spotkanie mieszkańców z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Patriotyczna uroczystość w kościele w Michałowicach. Za występ Piwnicy pod Baranami publiczność dziękuje na stojąco

Gminne obchody Dnia Niepodległości 13.11.2014 18:10

11 listopada 2014 r., w przepełnionym kościele pw. WNMP w Michałowicach, jak co roku, odbyła się gminna uroczystość obchodów Święta Niepodległości. Wziął w nich udział wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, radni, sołtysi oraz przewodniczący zarządów osiedli.

czytaj więcej
Dzień Niepodległości wv Komorowie

Komorowianie śpiewem uczcili Dzień Niepodległości 13.11.2014 17:10

Już po raz szósty mieszkańcy Komorowa i Granicy spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 96 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pieśni patriotyczne i legionowe śpiewali wszyscy zebrani. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej