Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.


Szkoła w Komorowie już po raz 24 włączyła się w organizację finału WOŚP. W tym roku szefem sztabu był pan Daniel Wolborski. Koncert i licytację przygotowali nauczyciele i dyrektorzy szkoły, z Małgorzatą Głodowską i Wojciechem Bentynem na czele.

Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku, wolontariusze WOŚP od rana zbierali pieniądze do puszek, a o 14.00 rozpoczął się w szkole koncert. Występowali uczniowie. Najpierw dzieci, uczniowie klas 1-3 a następnie młodzież. Były pokazy akrobatyki sportowej i tańca nowoczesnego. Przedstawienie „Bal u króla” zaprezentowały dzieci z grupy teatralnej Kurtynka. Pomiędzy występami uczniów licytowane były zgromadzone przedmioty na aukcji WOŚP. Licytację znakomicie prowadził Wojciech Bentyn, a pomagały mu nauczycielki: Ewa Ciechomska, Małgorzata Pajączek i Renata Sobczak. Małgorzata Głodowska, jak przystało na dyrektora i matematyka, zajmowała się rachunkami – przyjmowała pieniądze za zlicytowane przedmioty. Podczas licytacji dużym powodzeniem cieszyły się oczywiście koszulki i gadżety WOŚP. Jednak największą cenę uzyskały zdjęcia z autografami piłkarzy. Zdjęcie Cristiano Ronaldo z jego podpisem osiągnęło wartość 380 złotych, a zdjęcie Sergio Ramosa – 410 złotych.

 

Koncert odbywał się w sali gimnastycznej, w korytarzu i stołówce zorganizowane zostały stoiska. Można było kupić piękne świąteczne pierniki, książki, a na kiermaszu „przydasiów” można było wybrać sobie coś ciekawego. Działała również kawiarenka, w której były pyszne domowe ciasta, kawa i herbata, a także żurek i inne smaczne dania obiadowe. W tym roku nowością było studio fotograficzne, chętni mogli zrobić sobie profesjonalny portret.

 

Komorowski koncert, który od lat organizowany jest w szkole podczas WOŚP, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczy w nim wielu mieszkańców Komorowa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji WOŚP, a przede wszystkim dziękujemy organizatorom: nauczycielom, wolontariuszom, rodzicom uczniów i uczniom komorowskich szkół, za wytrwałość i dobrą energię! Do zobaczenia za rok!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Koniec roku szkolnego 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Koniec roku szkolnego 2018 25.06.2018 10:45

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

czytaj więcej
Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Fundacja Okiem Kamery w urzędzie marszałkowskim (zdjęcia: Katarzyna Wołek)

Młodzi filmowcy w akcji 25.04.2018 14:10

Przed młodzieżą działającą w Fundacji Okiem Kamery przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie kolejne wyzwanie. Młodzi filmowcy zostali poproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o przeprowadzenie konkursu filmowego związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej
50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej