07.04.2015 10:40

Wielka Sobota w sołectwie Komorów

211
W Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku,  odbyło się po raz drugi. Wcześniej mieszkańcy sołectwa Komorów wielkanocne koszyki z pokarmem do poświęcenia zanosili i święcili w kościele. Niemniej jednak tradycja  w niektórych miejscowościach naszej gminy jest taka, że ksiądz odwiedza mieszkańców i święci kosze w domach.  Tak jest w Granicy, tak też było niegdyś w sołectwie Komorowie. Tak więc, gdy została oddana do użytku świetlica w Kaliszowym Gaiku, wszyscy zgodnie uznali, że wielkanocne święcenie pokarmów powinno odbywać się właśnie w tym miejscu. Ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński z wielkim zrozumieniem odniósł się do prośby mieszkańców.  W tym roku poświeceniu pokarmów przewodniczył ksiądz Bartłomiej Urbanowicz – wikariusz komorowskiej parafii.

 

Po zakończonej modlitwie i poświęceniu ksiądz Bartłomiej złożył wszystkim mieszkańcom najlepsze świąteczne życzenia. Życzył wszystkim zebranym błogosławionych świąt. Życzył też, aby w sercach pojawiła się tęsknota do Boga i wielka chęć obcowania z nim. 

 

Świąteczne życzenia złożyła wszystkim zebranym radna Katarzyna Parzyńska. Życzyła radości i pogody ducha oraz dużo ciepła i rodzinnej atmosfery podczas świąt, do życzeń dołączył sołtys Artur Kostera.

 

Po zakończonym obrzędzie święcenia pokarmów, mieszkańcy częstując się świątecznymi jajkami, składali sobie najlepsze życzenia. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek, kawa i herbata. Wielka Sobota była w Komorowie już bardzo świąteczna. Wszystkich ogarnął radosny nastrój. Myśli, że nadchodzą święta  była miła dla każdego!

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Zobacz także