16.04.2012 11:00

Wielkanocne spotkanie komorowskich emerytów

18
Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 14 kwietnia, w szkole, spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich. W tym roku w spotkaniu wielkanocnym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy z małżonką, Barbara Czaplicka, poseł na Sejm RP i Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy. Ksiądz Paweł Rogalski, poświęcił pokarm, a dzieci występami artystycznymi wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.
Przy świątecznym stole zgromadziło się przeszło 80 osób. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z małżonką, Barbara Czaplicja, poseł na Sejm RP z mężem, Paweł Rajski, przewodniczący rady gminy. Pracowników Urzędu Gminy w Michałowicach reprezentowała Anna Jankowska, skarbnik gminy.
Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci. Wystąpił zespół Gradus ad Parnassum, który od lat prowadzi Sławomir Rymuza i który od lat swoją muzyką wzbogaca spotkania komorowskich emerytów. Wystąpiły także dzieci, które we współpracy z siostrą Beatą zaprezentowały krótką scenkę, która obrazowała relacje człowieka z Bogiem, dzieci śpiewały również radosne pieśni wielkanocne.

I chociaż święta są już za nami, wśród zebranych zapanowała świąteczna, ciepła i wiosenna atmosfera. Na zakończenie, wszystkim zebranym seniorom dzieci wręczyły, własnoręcznie wykonane, kolorowe karki z życzeniami zdrowia i pogody ducha. Komorowscy seniorzy, jak zwykle, po występach dzieci, obdarowali słodyczami młodych artystów.

Ważnym momentem była wspólna modlitwa, ksiądz Paweł Rogalski poświecił pokarm, a następnie w swoim, a także w imieniu księdza proboszcza Andrzeja Perdzyńskiego, złożył świąteczne życzenia. Również Krzysztof Grabka, wójt, życzył wszystkim zebranym, aby radosna wymowa święta Zmartwychwstania Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Komorowa. Zwrócił się do Felicji Ćwilichowskiej, dziękując jej za entuzjazm, radość i uśmiech, który towarzyszy jej na co dzień. Zebranym życzenia złożyli również Barbara Czaplicka i Paweł Rajski.

Po tej oficjalnej części nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Nie zabrakło tradycyjnego jajka, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Zebrani składali sobie świąteczne życzenia. Towarzyszyła im radość, że po raz kolejny spotkali się w swoim gronie. A świadomość, że właśnie kończy się zima i zaczyna się wiosna – pora roku, która przynosi nadzieję i radość- wprowadziła zebranych w radosny nastrój. Rozmowom nie było końca...
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała