W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


Świąteczne spotkania michałowickich seniorów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej było i tym razem. W Wielkanocnym spotkaniu, które zostało zorganizowane przez Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli jego członkowie mieszkańcy Michałowic oraz zaproszeni goście, wśród których byli: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z małżonką, diakon Paweł Konarski z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wiceprzewodniczący rady gminy – Paweł Zacny, radna – Anna Wyszomirska, radny – Eugeniusz Hanc, dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach – Andrzej Olęcki oraz Ewa Adamczyk – przewodnicząca rejonowego PZERiI.

 

Teresa Sładek – przewodnicząca michałowickiego koła seniorów, witając przybyłych gości z okazji trwającej oktawy Świąt Wielkanocnych, życzyła wszystkim zebranym „wszystkiego najlepszego, spokoju ducha i dużo miłosierdzia bożego”.

 

Serdeczne pozdrowienia i życzenia w imieniu księży przekazał diakon Paweł Konarski „aby Zmartwychwstały Chrystus towarzyszył nam nie tylko w tym świątecznym czasie, ale na każdy dzień”.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka składając życzenia michałowickim seniorom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzył„ aby pogodny czas i przyjemne chwile związane z tym świętem towarzyszyły wszystkim jak najdłużej”.

 

Spotykamy się tu dziś z powodu Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – mówiła radna, Anna Wyszomirska. Każdemu z państwa życzę szczęścia, ale nie takiego szczęścia z wygrania w loterii, a szczęścia, które wynika ze służby drugiemu człowiekowi.

 

Spotkanie uświetnił koncert chóru „Michałowiczanka”, który pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego zaprezentował przybyłym gościom pieśni wielkanocnych wśród których były: „Pan Zmartwychwstał prawdziwie – Alleluja”, „Śpiewaj Alleluja Panu”, „Szukajcie wpierw Królestwa Bożego”, „Przez Krzyż do Zmartwychwstania”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”.

 

Sobotnie spotkanie seniorów w Michałowicach było również doskonałą okazją do sąsiedzkich rozmów. Pośród głównych tematów jakie były poruszane była propozycja ustawy metropolitalnej, która wśród mieszkańców wzbudza wiele niepewności i obaw.  Wójt gminy, Krzysztof Grabka, poinformował  zebranych, że 4 czerwca w naszej gminie odbędzie się referendum, podczas którego mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć czy chcą aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Gorąco zachęcał do udziału w glosowaniu.  

 

 

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 23.07.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach: 23 lipca, w miejscowości Michałowice oraz 24 lipca, w miejscowościach: Michałowice i Komorów.

czytaj więcej
Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej