W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


Świąteczne spotkania michałowickich seniorów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej było i tym razem. W Wielkanocnym spotkaniu, które zostało zorganizowane przez Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli jego członkowie mieszkańcy Michałowic oraz zaproszeni goście, wśród których byli: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z małżonką, diakon Paweł Konarski z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wiceprzewodniczący rady gminy – Paweł Zacny, radna – Anna Wyszomirska, radny – Eugeniusz Hanc, dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach – Andrzej Olęcki oraz Ewa Adamczyk – przewodnicząca rejonowego PZERiI.

 

Teresa Sładek – przewodnicząca michałowickiego koła seniorów, witając przybyłych gości z okazji trwającej oktawy Świąt Wielkanocnych, życzyła wszystkim zebranym „wszystkiego najlepszego, spokoju ducha i dużo miłosierdzia bożego”.

 

Serdeczne pozdrowienia i życzenia w imieniu księży przekazał diakon Paweł Konarski „aby Zmartwychwstały Chrystus towarzyszył nam nie tylko w tym świątecznym czasie, ale na każdy dzień”.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka składając życzenia michałowickim seniorom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzył„ aby pogodny czas i przyjemne chwile związane z tym świętem towarzyszyły wszystkim jak najdłużej”.

 

Spotykamy się tu dziś z powodu Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – mówiła radna, Anna Wyszomirska. Każdemu z państwa życzę szczęścia, ale nie takiego szczęścia z wygrania w loterii, a szczęścia, które wynika ze służby drugiemu człowiekowi.

 

Spotkanie uświetnił koncert chóru „Michałowiczanka”, który pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego zaprezentował przybyłym gościom pieśni wielkanocnych wśród których były: „Pan Zmartwychwstał prawdziwie – Alleluja”, „Śpiewaj Alleluja Panu”, „Szukajcie wpierw Królestwa Bożego”, „Przez Krzyż do Zmartwychwstania”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”.

 

Sobotnie spotkanie seniorów w Michałowicach było również doskonałą okazją do sąsiedzkich rozmów. Pośród głównych tematów jakie były poruszane była propozycja ustawy metropolitalnej, która wśród mieszkańców wzbudza wiele niepewności i obaw.  Wójt gminy, Krzysztof Grabka, poinformował  zebranych, że 4 czerwca w naszej gminie odbędzie się referendum, podczas którego mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć czy chcą aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Gorąco zachęcał do udziału w glosowaniu.  

 

 

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 20.03.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach: 20, 21 i 22 marca, w miejscowościach: Opacz-Kolonia, Reguły, Nowa Wieś oraz Michałowice.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne w Michałowicach

Spotkanie Wielkanocne w Michałowicach Data wydarzenia: 08.04.2018

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Michałowicach zaprasza na Spotkanie Wielkanocne (8 kwietnia, godz.: 16:00).

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej