W sobotę 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne michałowickiego Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


Świąteczne spotkania michałowickich seniorów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej było i tym razem. W Wielkanocnym spotkaniu, które zostało zorganizowane przez Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli jego członkowie mieszkańcy Michałowic oraz zaproszeni goście, wśród których byli: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z małżonką, diakon Paweł Konarski z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, wiceprzewodniczący rady gminy – Paweł Zacny, radna – Anna Wyszomirska, radny – Eugeniusz Hanc, dyrektor Zespołu Szkół w Michałowicach – Andrzej Olęcki oraz Ewa Adamczyk – przewodnicząca rejonowego PZERiI.

 

Teresa Sładek – przewodnicząca michałowickiego koła seniorów, witając przybyłych gości z okazji trwającej oktawy Świąt Wielkanocnych, życzyła wszystkim zebranym „wszystkiego najlepszego, spokoju ducha i dużo miłosierdzia bożego”.

 

Serdeczne pozdrowienia i życzenia w imieniu księży przekazał diakon Paweł Konarski „aby Zmartwychwstały Chrystus towarzyszył nam nie tylko w tym świątecznym czasie, ale na każdy dzień”.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka składając życzenia michałowickim seniorom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzył„ aby pogodny czas i przyjemne chwile związane z tym świętem towarzyszyły wszystkim jak najdłużej”.

 

Spotykamy się tu dziś z powodu Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – mówiła radna, Anna Wyszomirska. Każdemu z państwa życzę szczęścia, ale nie takiego szczęścia z wygrania w loterii, a szczęścia, które wynika ze służby drugiemu człowiekowi.

 

Spotkanie uświetnił koncert chóru „Michałowiczanka”, który pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego zaprezentował przybyłym gościom pieśni wielkanocnych wśród których były: „Pan Zmartwychwstał prawdziwie – Alleluja”, „Śpiewaj Alleluja Panu”, „Szukajcie wpierw Królestwa Bożego”, „Przez Krzyż do Zmartwychwstania”, „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”.

 

Sobotnie spotkanie seniorów w Michałowicach było również doskonałą okazją do sąsiedzkich rozmów. Pośród głównych tematów jakie były poruszane była propozycja ustawy metropolitalnej, która wśród mieszkańców wzbudza wiele niepewności i obaw.  Wójt gminy, Krzysztof Grabka, poinformował  zebranych, że 4 czerwca w naszej gminie odbędzie się referendum, podczas którego mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć czy chcą aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Gorąco zachęcał do udziału w glosowaniu.  

 

 

Zobacz także

Walne zebranie ZERiI

Walne zebranie ZERiI Data wydarzenia: 10.01.2018

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła nr 2 zaprasza na walne zebranie (10 stycznia, godz. 16.00)

czytaj więcej
Zebranie informacyjne

Zebranie informacyjne Data wydarzenia: 27.12.2017

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła nr 2 w Michałowicach zaprasza na spotkanie informacyjne (27 grudnia, godz. 16.00)

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak

Muzyczny Maj 2017 – Koncert Trio – Staniewicz, Strobel, Jagodziński 28.05.2017 23:50

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.

czytaj więcej
Dzień Matki - spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki – spotkanie michałowickich seniorów 27.05.2017 21:50

Dzień matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. To święto obchodzone, jako wyraz szacunku i pamięci dla wszystkich mam. W sobotę 27 maja na zaproszenie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali przy ul. Raszyńskiej odbyło się spotkanie z okazji tego jakże wyjątkowego święta.

czytaj więcej