22.12.2014 22:50

Wigilia komorowskich emerytów - Komorów 2014

278
W sobotę, 20 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedziła Barbara Czaplicka, posłanka, Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz miejscowej parafii, a także radni.

Tradycją w naszej gminie są spotkania opłatkowe. Każdego roku emeryci spotykają się, aby wspólnie, przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas. Tradycyjnie zebranych gości powitała przewodnicząca Koła, Felicja Ćwilichowska. Powiedziała, że jest jej bardzo miło, że tak dużo osób przybywa, aby uczestniczyć w wigilii komorowskich emerytów.  W tym roku Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, życzył także, aby rok 2014 był szczęśliwy i pomyślny. Ksiądz Andrzej Perdzyński, powiedział, że święta Bożego Narodzenia wszystkim nam kojarzą się z dzieciństwem. Życzył wszystkim radości z przeżywania tych świąt. Barbara Czaplicka posłanka na Sejm RP powiedziała, że bardzo ceni sobie spotkania z komorowskimi emerytami. Świąteczne życzenia złożyła komorowskim emerytom również Elżbieta Biczyk, przewodniczącą Rady Gminy, jednocześnie podziękowała za zaproszenie.  

 

Występy artystyczne uczniów klas najmłodszych Szkoły Podstawowej w Komorowie są tradycją tych spotkań. W tym roku wystąpił zespół Gradus ad Parnassum z repertuarem kolędowo – renesansowym. Następnie dzieci z klas trzecich zaprezentowały Jasełka. Dzieci opowiedziały historię narodzenia Pana Jezusa, śpiewały również kolędy i pastorałki. Po zakończeniu części artystycznej Sławomir Rymuza, dyrektor Szkoły Podstawowej, złożył zebranym życzenia, życzył wiele radości i zdrowia. Następnie dzieci wraz z życzeniami przekazały emerytom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

 

Wieczory wigilijne emerytów to świetna okazja do spotkania w pięknej świątecznej oprawie. A po zaśpiewaniu kilku kolęd wszystkich zebranych ogarnął bożonarodzeniowy – świąteczny nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy.

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Komorów Osiedle

Zobacz także