17.12.2019 20:15

WIGILIA W SOKOŁOWIE

113
Tegoroczna wigilia mieszkańców Sokołowa była uroczysta, a towarzysząca wszystkim pewność, że za kilka dni narodzi się Jezus Chrystus przynosiła radość i wprawiała wszystkich w świąteczny nastrój. Tradycyjnie rozpoczęła się od modlitwy i życzeń. Atrakcją wieczoru był koncert kolęd.

W wigilii mieszkańców Sokołowa uczestniczył Jerzy Sierak, zastępca Małgorzaty Pacheckiej wójt gminy Michałowice, a także ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach i Edward Kozłowski, radny.

Zebranych mieszkańców powitał Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa i zaprosił mieszkańców na wigilię sołecką. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od modlitwy, przewodniczył jej ksiądz proboszcz. Po odczytaniu fragmentu pisma świętego, ewangelii według świętego Łukasza, która przywoływała moment narodzenia Jezusa Chrystusa, ksiądz Jasiński zachęcał do świadomego przygotowania się do świąt. Zachęcał do odszukania własnej drogi dojścia do Betlejem, zacytował słowa Josifa Brodskiego, rosyjsko-amerykańskiego poety i eseisty, który wyrażał obawy, że świecka codzienność, krzątanina i troska o byt doczesny przysłaniają istotę świąt. Do życzeń proboszcza przyłączył się Jerzy Sierak, wszystkim mieszkańcom życzył zdrowia i pomyślności w kolejnym, 2020 roku! Tradycją jest dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzenia.  

Świetlica Oaza Spokoju, gdzie zorganizowane zostało spotkanie wigilijne, była odświętnie udekorowana, stoły przykryte były białymi obrusami. Przygotowane były świąteczne potrawy.

Duża atrakcją wieczoru był koncert kolęd. Świąteczne melodie grane były na harfie i skrzypcach. Wszyscy chętnie włączali się śpiewając nie tylko te najpopularniejsze utwory.   Radości było co niemiara. Spotkanie wigilijne było bardzo udane, mieszkańcy okazywali sobie dużo życzliwości i serdeczności. Życzyli sobie nawzajem Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Spotkanie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego Sokołowa, a przygotowana przez Radę Sołecką i sołtysa Sokołowa.

 

Podobne tematy: Sołectwo Sokołów

Zobacz także