Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł

18.12.2016 09:55     335
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak
Wójt, Krzysztof Grabka i sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka składają mieszkańcom świąteczne życzenia. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spotkanie uświetnił występ Marka Ravskiego, który zaśpiewał znane i te mniej znane kolędy. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, wigilia

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.


Spotkanie, które odbyło się 16 grudnia było przepełnione świątecznym klimatem, a mieszkańcy, którzy przybyli na zaproszenie sołtys i rady sołeckiej spędzili wieczór dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia i wspólnie kolędując.

 

Uroczystość rozpoczęła modlitwa, którą odmówił ks. Grzegorz Jasiński, proboszcz kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła w Pęcicach. W swoich życzeniach ks. Grzegorz Jasiński odniósł się do ewangelii św. Łukasza – słuchajcie dobrej nowiny, idźcie i głoście.

 

W imieniu własnym oraz rady gminy Michałowice życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia złożyła przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

 

Do życzeń dołączyli się sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka i wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który dołączył do nich „prezent”, informację o realizacji projektu związanego z budową ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

 

Tegoroczne spotkanie wigilijne w Regułach miało wyjątkową oprawę, a to za sprawą koncertu kolęd w wykonaniu Marka Ravskiego, który swoim śpiewem dodatkowo podkreślił czas zbliżających się świąt.

 

Spotkanie wigilijne zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Czytanie literatury z różnych stron świata

Czytanie literatury z różnych stron świata Data wydarzenia: 04.03.2018

Bajka o złotej rybce Aleksandra Puszkina będzie pierwszym utworem cyklu "Poznajemy literaturę dziecięcą z różnych stron świata" .czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Zajęcia z jogi

Zajęcia z jogi Data wydarzenia: 26.02.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają do regulskiej świetlicy na poniedziałkowe zajęcia jogi (26 lutego, godz.: 17:30).

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej